Google açıkladı! Kaybolan Drive evrakları nasıl geri gelir?

Teknoloji şirketi Google’ın sunduğu depolama hizmeti Google Drive belge kaybı meseleleriyle karşı karşıya. İşte yapmanız gerekenler!

Google açıkladı! Kaybolan Drive evrakları nasıl geri gelir?
  • 0
  • 1
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Teknoloji dünyasının kıymetli isimleri ortasında yer alan Google, son vakitlerde depolama hizmeti Google Drive ile gündemde. Son argümanlara nazaran bu hizmetin kullanıcıları masaüstü sürümünü kullanırken birtakım evraklara erişemiyor. Google ise bu sorun için bir metot sundu.

Google Drive belgelerini kaybeden kullanıcılar kurtarma aracını kullanmalı!

Google’ın bulut tabanlı depolama hizmeti olan Google Drive, birçok kullanıcının işini görüyor. Fakat bu hizmet son vakitlerde değerli bir sıkıntıyla karşı karşıya. Ortaya çıkan haberlere nazaran Google Drive kullanıcılarının kimileri platforma yükledikleri evraklara erişemiyor.

Google ise bu durumun farkına vararak bir araştırma adımı attı. Sonucunda da bir açıklama yaptı. Şirket yaptığı açıklamada Drive’da kaybolan içerikleri geri getirmeye yardımcı olan bir usul duyurdu. Fakat tekrar de bu formül sorunu çözmek için kesin bir formül değil.

Sorun yaşamaya devam eden kullanıcılar için Google, kullanıcıların kendisiyle irtibata geçmesini sağlayacak yeni bir prosedür açıkladı. Açıklamaya nazaran evraklarını kaybeden kullanıcılar Drive’ın PC ve Mac için sunulan şimdiki versiyonunu yüklemeli. Sonrasında ise kurtarma aracını çalıştırmalı.

Bu usul başarılı olursa belgeler geri gelecek. Ayrıyeten Google, kurtarılan evrakların Google Drive’da yeni bir klasöre geleceğini belirtti. Fakat bu metottan rastgele bir sonuç alamayan kullanıcıların da #DFD84 kodu ile geri bildirimde bulunması gerektiğini tabir etti.

Google’ın yaptığı açıklamaya nazaran kullanıcıların yaşadığı bu sorun 84.0.0.0 ve 84.0.4.0 kodlu masaüstü sürümlerindeki senkronizasyon hatasından kaynaklanıyor. Ayrıyeten şirket kullanıcıların bu süreç içerisinde masaüstü uygulamadaki ilişkiyi kesmemeleri gerektiğini de ekledi. Zira bu adımlar kalan dataların de silinmesine neden olabilir.

Peki, siz Google Drive sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/google-drive-dosya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir