Bir teknoloji devi daha iflasın eşiğinde!

Hard disk sinemaları üreticisi Resonac yüzlerce kişiyi kovdu ve ana fabrikasını kapattı. SSD’lerin yaygınlaşmasıyla HDD firmaları kaybediyor.

Bir teknoloji devi daha iflasın eşiğinde!
  • 0
  • 8
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Depolma dünyasının en eski markalarından biri daha iflasın eşiğine geldi. Hard disk sineması üreticisi Resonac, HDD’lere olan talebin düşmesiyle birlikte ana fabrikasını kapatacağını açıkladı. HDD’lerde kullanılan ince sinemaların üreticilerinden olan şirket, Tayvan’da 600 kişiyi işten çıkarmaya hazırlanıyor.

Hard disk üreticisi Resonac 600 kişiyi kovdu

HDD devinin basamağı formda kapanma etabına girdiği belirtildi. Şirketin, depolama pazarında SSD’lerin giderek daha fazla benimsenmesine karşı direnemediği söz edildi. Depolama analistlerinin bilgilerine nazaran, Seagate ve Western Digital’in HDD sevkiyatları yüzde 43 oranında azaldı.

Resonac, Hsinchu Bilim Parkı’nda çalışan 600 kişiyi üç etapta işten çıkaracak. Öte yandan, Eylül ayında ise bölgedeki 40 şirket 165 kişiyi işten çıkardı. Bu sayının birçok, Resonac’ın uğraşıyla birlikte gerçekleşti, lakin HDD devi de daha fazla dayanamadı.

Şirketin iflası, HDD dünyası için de büyük bir darbe manasına geliyor. Lakin Hsinchu Bilim Parkı farklı sanayilerden büyüme yaşıyor. Parktaki toplam istihdam bir evvelki yıla nazaran yüzde 2 artarken, şu anda 572 şirket bulunuyor.

İlk olarak Showa Denko Materials olarak kurulan HDD üreticisi, farklı alanlarda uzunluk gösteriyor. Gelirin birçoklarını HDD sinemalarından elde eden şirket, yüksek kapasiteli data merkezi depolama dünyasına yönelecek üzere görünüyor.

Resonac’ın fabrikasını kapatmasının tedarik zincirindeki tesirini vakitle göreceğiz. Lakin bu, HDD dünyasının küçülmesine ve SSD’lerin genişlemesine dikkat çekiyor.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hard-disk-ureticisi-resonac-iflas

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir