Musk’tan evvel davrandı! 400 bin TL’lik tahta Cybertruck yollarda

Vietnam’da yaşayan bir marangoz ustası, tahtadan 15 bin dolara Tesla Cybertruck yaptı. Musk ise bu prototipi geri çevirmedi.

Musk’tan evvel davrandı! 400 bin TL’lik tahta Cybertruck yollarda
  • 0
  • 8
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Tesla’nın merakla beklenen Cybertruck modeli için bu ayın sonunda aktiflik düzenlenmesi planlanıyor. Bu lansman kapsamında birinci sahipleriyle buluşacak Cybertruck, tüm dünyada merak uyandırmayı başardı. Lakin bir marangoz ustası Elon Musk’tan evvel davranarak tahtadan Tesla Cybertruck üretti.

Tahtadan Tesla Cybertruck prototipi Musk’a ikram edildi

Otomobil meraklısı bir marangoz ustası olan Truong Van Dao, elektrikli pickup’ı Musk’tan evvel çalışır hale getirmiş üzere görünüyor. Büsbütün birebir boyutlarda olan ahşap versiyon, 100 günden fazla bir müddette tasarlandı. Metal bir şasi ve çerçeve kullanan Van Dao; ahşap paneller, koltuklar ve özel süslemeleri de ihmal etmedi.

Van Dao, ahşap versiyonuna LED ışıkları ve dönüş sinyallerini de dahil etti. Epey gerçekçi bu versiyonun tamamlanmasının ise 15 bin dolara (430 bin TL) mal olduğu aktarıldı. El üretimi Cybertruck’ın görüntüleri toplumsal medyada büyük ilgi uyandırdı.

Van Dao ayrıyeten tahtadan Cybertruck’ın fotoğraflarını X’te paylaşarak Elon Musk’a ulaşmak istedi. Musk ise binlerce kişi tarafından desteklenen marangoz ustasının sesini duydu. Kendisini bu hafta Tesla’nın tesisini gezmeye ve şahsen tanışmaya davet etti.

Dao, çalışır durumdaki ahşap prototipi Tesla’ya ve Musk’a ikram etmek istiyor. Bu durum ise Cybertruck aktifliği öncesinde toplumsal medyada dikkat çekmeyi başardı.

Tesla geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla 30 Kasım’da bir teslimat aktifliği düzenleyeceğini doğruladı. Çekilişle seçilen iştirakçilerin akabinde tüm davetiyelerin dağıtıldığını lisana getirdi. Özel teslimat merasiminin Gigafactory Texas’ta yapılması planlanıyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/tahta-tesla-cybertruck

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir