Avrupa’nın güç gereksinimi buradan karşılanıyor! Transformatörler nasıl üretiliyor?

Türkiye’de güç dalında 35 yıldan fazla deneyimi ile bilinen Beta Güç tahlillerini inceledik. Transformatörler nasıl üretiliyor?

Avrupa’nın güç gereksinimi buradan karşılanıyor! Transformatörler nasıl üretiliyor?
  • 0
  • 0
  • 3 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Türkiye’de güç bölümünde 35 yıldan fazla deneyimi ile bilinen Beta Güç tahlillerini inceledik. Transformatörler nasıl üretiliyor?

Avrupa’nın güç gereksinimi buradan karşılanıyor! Transformatörler nasıl üretiliyor?

Beta Güç, güç kesiminde 35 yılın üzerindeki deneyimiyle dikkat çekiyor. Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde 65.000 metrekarelik bir alanda faaliyet gösteren bu şirket, 400’den fazla çalışanıyla güç alanında kıymetli bir aktör haline gelmiştir. Beta Enerji’nin küresel ayak izi, 52 ülkeye yaptığı ihracat ve iki farklı ülkedeki yatırımları ile de kendini gösteriyor.

Şirketin ana eser yelpazesi Yağlı Tip, Kuru Tip ve Güç trafolarını kapsamakta. Beta Güç, 100 MVA ve 170 KV’ye kadar olan güç aralığında trafolar üretebiliyor ve yıllık 12 bin adet trafo üretim kapasitesine sahip. Bunun yanı sıra şirket, şarj aygıtları, güç üniteleri ve anahtarlama eserleri üretimiyle de dikkat çekiyor, böylelikle müşterilerine tek bir noktadan uçtan uca tahliller sunuyor. Beta Enerji’nin markaları ortasında MFC Transformer, Solar Check, IMC Generators ve Voltpo yer alıyor.

Beta Enerji’nin gelişim süreci ise epeyce etkileyici. 2009 yılında birinci ihracatını gerçekleştiren şirket, 2011’de Benin’de bir Lojistik Merkezi kurdu. 2013’te Beta Test Laboratuvarı, TÜRKAK tarafından akredite edildi. 2014’te Afrika’da Etiyopya’da yağlı tip transformatör üretim fabrikası açıldı ve 2015’te birinci TÜBİTAK takviyeli transformatör üretimi gerçekleştirildi.

2017’de AR-GE Merkezi dokümanı kazanılan Beta Güç, 2019’da Uganda’da bir test laboratuvarı kurdu. 2020’de Tedaş Genel Müdürlüğü’nden onay alan kuru tip, yağlı tip depolu ve hermetik trafolarda muvaffakiyetler elde etti. 2021’de “Beta” Transformatör AdaSokağı S.K. ana destekçisi oldu ve 2022’de 52 ülkeye ihracat yaptı.

Beta Enerji’nin eser çeşitliliği, yüksek üretim kapasitesi, daima gelişim ve düzgünleştirme odaklı yaklaşımı, çalışan memnuniyetine verdiği değer ve start-up dinamizmi ile kesimde fark yaratıyor. Ayrıyeten, şirketin elektrikli araç şarj istasyonları ve istasyon ağ tahlilleri alanındaki teknolojik yenilikleri takip etmesi ve müşteri gereksinimlerine özel tahliller sunması da kıymetli bir avantaj sağlıyor. Beta’nın saha deneyimi ve servis bakım ağının gücü, elektrikli şarj istasyonlarının servis bakım süreçlerinde de kendini gösteriyor. Bu kapsamlı yaklaşımıyla Beta Güç, güç bölümünde güçlü bir pozisyona sahip.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/avrupa-nin-enerji-ihtiyaci-buradan-karsilaniyor-transformatorler-nasil-uretiliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir