Oyun dünyasının efsanesi Hideo Kojima, bu yılın en yeterli animesini seçti!

Oyun dünyasının efsanesi Hideo Kojima, bu yılın en güzel animesini seçtiğini duyurdu. Hem de Kojima’nın seçtiği anime, bir Netflix yapımı!

Oyun dünyasının efsanesi Hideo Kojima, bu yılın en yeterli animesini seçti!
  • 0
  • 4
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Death Stranding’in ünlü direktörü ve oyun sanayisinin önde gelen isimlerinden Hideo Kojima, Netflix’in son anime dizisi Blue Eye Samurai’a övgüler yağdırdı. Kojima Twitter hesabından yaptığı açıklamada, diziyi “yılın en uygun animesi” olarak nitelendirerek, kalitesi ve görsel kıssa anlatımına duyduğu hayranlığı lisana getirdi.

Hideo Kojima’ya nazaran yılın en düzgün animesi Blue Eye Samurai!

Seçici zevkiyle tanınan Kojima, yaratıcıları Michael Green ve Amber Noizumi’nin Spider-Man: Into the Spider-Verse ve Arcane üzere çığır açan animasyon çalışmalarından ilham almış olabileceklerini ve ortamın sonlarını zorladıklarını öne sürdü.

Kojima, sekiz kısımlık dizinin “güzelliğine” ve “mükemmelliğine” hayran kalarak, klasik animasyon normlarından uzaklaştığını vurguladı. Baş karakter Mizu hakkında merak uyandıran sorular sorarak, intikam alan iblisin hakikaten bir iblis mi yoksa bir samuray mı olduğunu düşündü ve anlatının karmaşıklığıyla dalga geçti.

Kojima, Ringo, Taigen ve Akemi üzere uygun tasarlanmış karakterlerin altını çizerek temanın ve iletinin sadeliğinden övgüyle kelam etti ve bu karakterlerin art planlarının giderek artan bir sempati ve ilgi uyandırdığını tabir etti.

Blue Eye Samurai, 17. yüzyılda Japonya’nın Edo devrinde geçiyor ve fevkalâde kılıç ustalığına sahip melez bir rōnin olan Mizu’yu merkeze alıyor. Anlatı, Tokugawa şogunluğunun Japonya’nın hudutlarını kapatmasına karşın ülkede yasadışı olarak kalmaya devam eden ve biri tecavüzcü babası olabilecek dört beyaz adama karşı intikam dolu bir arayışta onu takip ediyor. Dizi, intikam, adalet ve kültürlerin çatışması temalarını, kapalı bir Japonya’nın tarihi art planında ele alıyor.

Blue Eye Samurai’ın seslendirme takımında Stephanie Hsu, Darren Barnet, Kenneth Branagh, Brenda Song, George Takei, Randall Park ve Maya Erskine üzere kıymetli isimler yer alıyor. Böylesine yıldızlarla dolu bir toplulukla dizi, karmaşık karakterlere ve sürükleyici kıssaya hayat vererek hem anime meraklılarının hem de daha geniş bir kitlenin dikkatini çekiyor.

Kojima izleyicileri bu görsel şaheseri kaçırmamaya çağırırken, onun takviyesi Blue Eye Samurai’ın anime topluluğundaki kabulüne kıymetli bir yük katıyor. Şu anda Netflix’te izlenebilen dizi, tarihi ortamları ağır dramla harmanlayarak ve cümbüş dalındaki tesirli isimlerden övgüler alarak, animasyon kıssa anlatımının gelişen görüntüsünün bir ispatı olarak duruyor.

Anime her zamanki tercihiniz olsun ya da olmasın, Blue Eye Samurai, animasyon içerik alanındaki çeşitliliği ve yeniliği sergileyerek şimdiden izlenmesi gereken bir üretim olarak ortaya çıktı.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hideo-kojima-yilin-en-iyi-animesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir