Polislerden farklı uyarı! Kıyafetlerinizi Apple ile koruyun

Apple’ın takip aygıtı AirTag bugüne kadar birçok hırsızlık hadisesini önledi. Kullanıcıların ferdî eşyalarını takip etmesi…

Polislerden farklı uyarı! Kıyafetlerinizi Apple ile koruyun
  • 0
  • 0
  • 5 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple’ın takip aygıtı AirTag bugüne kadar birçok hırsızlık hadisesini önledi. Kullanıcıların ferdî eşyalarını takip etmesi için geliştirilen aksesuar, son olarak polislerin radarına girmiş durumda. ABD’li polisler, kıymetli eşyaların AirTag ile korunmasını tavsiye ediyor.

ABD polisi, hırsızlığa karşo AirTag kullanmanızı önerdi

ABD’de son vakitlerde yaşanan “mont hırsızlığı” polisleri harekete geçirdi. Washington DC bölgesinde kıymetli eşyaların çalınmasıyla birlikte bölge sakinlerine kimi ihtarlar gönderildi. Bu ihtarların ortasında ise vatandaşların kıyafetlerini takip etmeleri için Apple AirTag kullanması tavsiye ediliyor.

Özellikle 1000 dolardan daha kıymetli montları gözlerine kestiren hırsızlar, son vakitlerde Washington’da büyük meseleler yaratmaya başladı. Hususla ilgili açıklamalarda bulunan bölge polisi, bu sıkıntıyla gayret etmek için AirTag’in ehemmiyetine dikkat çekti.

Apple tarafından üretilen AirTag, kaybolmaları yahut çalınmaları halinde yerlerinin tespit edilmesine yardımcı olmak üzere anahtarlara, çantalara ve başka ferdî eşyalara takılabilen Bluetooth takip aygıtıdır. AirTag sahipleri Bul uygulamasını kullanarak harita üzerinde eşyanın gerçek vakitli pozisyonunu görebiliyor.

Konuyla ilgili açıklamasında bir polis, “İnsanların AirTag’i alet çantalarında ve valizlerde kullandığını gördüm. Bence bu muhtemelen çalınması durumunda yapabileceğiniz en güzel şey, zira onu takip etmenin diğer bir yolu yok” dedi.

Ancak AirTag’in montun fark edilmeyecek bir cebine konulması tavsiye ediliyor. Bilhassa değerli kıyafetlerini korumak isteyen vatandaşların dikkat etmesi gerekiyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/polis-airtag-pahali-esya-koruma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir