1 inç kamera ve 2K ekran! Xiaomi 14 Ultra bir unsur imza atacak

Digital Chat Station’a nazaran yaklaşan Xiaomi 14 Ultra modelinde tek noktalı ultrasonik parmak izi sensörü yer alacak.

1 inç kamera ve 2K ekran! Xiaomi 14 Ultra bir unsur imza atacak
  • 0
  • 1
  • 6 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Akıllı telefon pazarının başarılı oyuncularından Xiaomi‘nin ekimde piyasaya sürdüğü Xiaomi 14 serisinin devam modeli için yeni gelişmeler yaşanıyor. Çinli marka, evvelki serilerdeki üzere Ultra modelini biraz daha geç tanıtmayı hedefliyor ve bu kapsamda günden güne yeni bir sızıntı ve rapor ortaya çıkıyor. Son raporlar Xiaomi 14 Ultra modelinin bir unsur imza atacağını gösteriyor.

Xiaomi 14 Ultra’da ultrasonik parmak izi okuyucusu mevcut olacak

Sektörde sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station‘a nazaran yaklaşan Xiaomi 14 Ultra modelinde tek noktalı ultrasonik parmak izi sensörü yer alacak. Çinli şirketin üzerinde çalıştığı bu teknolojinin mevcut amiral gemisi modellerinde kullanılan optik parmak izi okuyucudan daha hassas ve inançlı olduğu söz ediliyor.

Akıllı telefonda 1 inçlik Sony LYT900 ana kameraya sahip olacak. Bu sensör; Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 12S Ultra ve Xiaomi 13 Pro’da bulunan IMX9898’in optimize edilmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

Yukarıda da görüldüğü üzere Xiaomi‘nin Ultra modellerinde birkaç jenerasyondur devam eden 1 inçlik kamera 14 Ultra’da da kullanılacak. Bunun yanı sıra ana kameraya üç adet 50 Megapiksel çözünürlüğünde yardımcı sensörler eşlik edecek. Bunun dışında aygıtta 5.500 mAh’lik bir bataryanın yer alması bekleniyor.

Akıllı telefonda Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 kullanılacak. Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile iş birliğine devam ediyor. 4 nm teknolojisiyle üretilen işlemcide 1 adet 3.3 GHz ARM Cortex-X4, 3 adet 3.2 GHz ARM Cortex-A720, 2 adet 3.0 GHz ARM Cortex-A720 ve 2 adet 2.3 GHz ARM Cortex-A520 çekirdekleri mevcut. Tıpkı vakitte firma yeni yongasında Ray Tracing dayanaklı Adreno 750 grafik birimine yer veriyor. Son olarak Xiaomi 14 Ultra Nisan 2024‘te görücüye çıkacak.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/xiaomi-14-ultra-ultrasonik-parmak-izi-okuyucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir