Zonguldak’ta heyelan sonucu göçük altında kalan anne ve oğlu için arama kurtarma çalışması

Zonguldak’ta yaşanan heyelan sonucu tek katlı müstakil konutun yıkılması sonucu göçük altında kalan anne ve oğlunun bulunması için arama kurtarma çalışması devam ediyor. Gruplar, gece orta verilen çalışmalara günün aydınlanmasıyla birlikte yine başladı. Birinci heyelan sonrası meydana gelen ikinci heyelanda ise iş makinesi toprak altında kaldı.

Zonguldak’ta heyelan sonucu göçük altında kalan anne ve oğlu için arama kurtarma çalışması
  • 0
  • 4
  • 11 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Zonguldak‘ta heyelan nedeniyle tek katlı müstakil konutun yıkılması sonucu göçük altında kalan anne ve oğlunun bulunması için arama kurtarma çalışması gerçekleştiriliyor.

Kentte dün tesirli olan yağış sonucu Asma Mahallesi Tulumba Sokak’ta yaşanan heyelan sonrası göçük altında kalan Perihan Çakar (82) ile oğlu Sait Çakar’ın (51) bulunması için gece orta verilen çalışmalar günün aydınlanmasıyla yine başladı.

Ekiplerce yapılan incelemede göçük alanın inançlı olduğunun belirlenmesinin akabinde AFAD koordinesinde Zonguldak Belediyesi, jandarma ve Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) tahlisiye takımları alana giriş yaptı.

Polis gruplarının geniş güvenlik tedbiri aldığı bölgede, anne ve oğlunun bulunması için çalışma yürütülüyor.

Öte yandan birinci heyelan sonrası çalışma yapıldığı sırada meydana gelen ikinci heyelanda toprak altında kalan iş makinesi de görüntülendi.

Asma Mahallesi Tulumba Sokak’ta dün, yağış sonucu heyelan meydana gelmiş, sokakta bulunan tek katlı müstakil konut, üzerine gelen toprak ve kaya modüllerinin tesiriyle yıkılmıştı.

AFAD, itfaiye, polis, jandarma, sıhhat ve öbür takımların sevk edildiği bölgede, konutta olduğu bedellendirilen anne ve oğlunun kurtarılması için çalışma başlatılmıştı.

Çalışmalar sırasında birebir bölgede ikinci heyelanın meydana gelmesi sonucu takımdan 21 kişi yaralanmış, hastaneye kaldırılan yaralılardan 15’i ayakta yapılan tedavilerinin akabinde taburcu edilmişti.

Kaynak: AA / Aktüel

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/zonguldak-ta-heyelan-sonucu-gocuk-altinda-kalan-anne-ve-oglu-icin-arama-kurtarma-calismasi-16613314-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir