Zonguldak’ta batan geminin kayıp mürettebatının aileleri umutlu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde batan ‘Kafkametler’ gemisinin kayıp 7 mürettebatın aileleri, yakınlarının bulunmasını bekliyor. Geminin kıyıya çıkarılıp kayıpların aranmasının uzun süreceğini söz eden aileler, denizdeki çalışmaların sürmesini istedi.

Zonguldak’ta batan geminin kayıp mürettebatının aileleri umutlu
  • 0
  • 0
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Zonguldak‘ın Ereğli ilçesinde batan ‘Kafkametler’ gemisinin kayıp 7 mürettebatın aileleri, yakınlarının bulunmasını bekliyor. Geminin kıyıya çıkarılıp kayıpların aranmasının uzun süreceğini söz eden aileler, denizdeki çalışmaların sürmesini istedi. Geminin 3’üncü Kaptanı Berke Çamurtaş’ın babası Güngör Çamurtaş, ’19 gündür buradayız. Ben emekli asker olarak aramanın tam olarak yapıldığına inanmıyorum. Dün bize Vali Bey’in söylediği, ‘gemi kesilerek çıkartılacak’ dedi. Geminin 3 kamarasına, 3 bölgesine hala girilemedi. ‘Çamur balçık üzere şeylerin boşaltılamadığı için gemiyi kesme yoluna gidiyoruz’ dendi bize. Bu iş sivil firmaya devredilirse 6 aydan evvel bitmez. Kafkametler firması rastgele bir firmayla muahede yapsa bile o firmanın buraya gelmesi 10-15 gün. Girilemeyen yerler varken bu sürece gidilmesini biz aileler olarak kabul etmiyoruz dedi.

‘DEVLETİN ARDIMIZDA OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Gemi kaptanı Cemal Turhan’ın oğlu Bora Turhan ‘İlk günden beri burada bekliyoruz. Devletin yetkinlik ve kabiliyetini, çalıştığını görüyoruz fakat bizim tabi ki son aldığım bilgiler ve bizim kendi fikirlerimizden yola çıkıp da bunun özel şirkete verilmeden bunun devletin yapmasını daha cazip görüyoruz. Burada ticari bir firmanın gelip de bu işi burada bitirmesini istemiyoruz. Devletin ardımızda olduğunu biliyoruz ancak daha da çok desteklenmesini istiyoruz diye konuştu.

‘OĞLUMU BULAMIYORUM’

Ömer Hebip’in gözü yaşlı annesi Emine Hebip, ’20 gündür sıkıntılıyım. Oğlumu bulamadık, oğlum çıkmadı. Oğlumu tez vakitte çıkartın. Buralarda kaldım, denize gerçek bakıyorum yollara bakıyorum oğlumu bulamıyorum. Bize ‘yarın birgün çıkacak’ diyorlar lakin çıkmıyor. Telefon etti ‘anne gemi batıyor. Kaptan bizi bırakmıyor’ dedi. Oğlumu bulun ne olur dedi.

‘ÇIKACAK DİYE ÜMİT EDİYORUM’

Ömer Hebip’in birebir ismi taşıyan babası Ömer Hebip ise, ’20 gündür burada perişanız. Arıyorlar tarıyorlar, bir şey yok. ‘bugün yarın, bugün yarın’ diyerek 20 gün olmuş. 20 günde çıkamayan ceset ne vakit çıkacak sanki Benim oğlumu bulup bana verecekler. Çıkacak diye ümit ediyorum işte. Çıkacak diyorlar lakin bir şey göremiyoruz. Gelecek bir haberi bekliyoruz. tabirlerini kullandı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/zonguldak-ta-batan-geminin-kayip-murettebatinin-aileleri-umutlu-16610616-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir