İskoçlar Çetesi Operasyonu: 38 Kuşkulu Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli 3 vilayette düzenlenen Kafes-17 Operasyonu ile ‘İskoçlar Çetesi’ organize cürüm örgütünün çökertildiğini, örgüt elebaşı dahil 38 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonda uyuşturucu ve silahlarla birlikte büyük ölçüde mal varlığı ele geçirildi.

İskoçlar Çetesi Operasyonu: 38 Kuşkulu Yakalandı
  • 0
  • 0
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İÇİŞLERİ Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul merkezli 3 vilayette düzenlenen Kafes-17 Operasyonu ile ‘İskoçlar Çetesi’ organize hata örgütünün çökertildiğini, örgüt elebaşı dahil 38 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, ‘İskoçlar Çetesi’ organize kabahat örgütüne yönelik, İstanbul merkezli Tekirdağ ve Gaziantep’te eş vakitli operasyonlar düzenlendiğini belirtti. Buna nazaran; İstanbul Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Gayret Şube Müdürlüğü tarafından ‘Uyuşturucu imal ve ticareti’ yapan çeteye yönelik ‘Kafes-17 Operasyonu’ düzenlendi. Operasyonda örgüt elebaşının da ortalarında olduğu 38 kuşkulu yakalandı. Şüphelilerin 8’i tutuklandı, oburlarının süreçleri devam ediyor. Yapılan aramalarda 23 kilogram kokain, 95 kilogram eroin, 165 kilogram skunk, 15 kilogram metamfetamin, 10 bin 500 sentetik uyuşturucu hap, tabancalar, çok ölçüde altın, TL ve döviz ele geçirildi. Yaklaşık pahası 200-250 milyon TL ortası olan organize cürüm örgütün tüm mal varlığına el koyuldu. Operasyona katılan takımları tebrik eden Bakan Yerlikaya, “Hangi büyüklükte olursa olsun organize hata örgütlerini çökertip, adalete teslim edeceğiz” dedi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/iskoclar-cetesi-operasyonu-38-supheli-yakalandi-16610627-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir