YouTube’un oyun hizmeti artık mobilde!

Dünyanın en çok kullanılan görüntü platformları ortasında yer alan YouTube, oyun hizmetini taşınabilir sürümlere getiriyor.

YouTube’un oyun hizmeti artık mobilde!
  • 0
  • 2
  • 8 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Popüler dijital içerik platformu YouTube, son vakitlerde tekrar gündemde yerini aldı. Getirdiği özellikler sayesinde kullanıcılarına daha düzgün bir tecrübe sunmayı amaçlayan şirket, bu kere yeni bir bilhassa karşımızda. YouTube, geçtiğimiz ay masaüstüne sunduğu oyun özelliğini bu sefer taşınabilir aygıtlara getiriyor.

YouTube Playables hizmeti taşınabilir sürümlere de geliyor!

Dünyanın en çok kullanılan görüntü platformlarından biri olan YouTube, geçtiğimiz kasım ayında hizmet yelpazesini genişletti. Bununla birlikte platform içinde oyun oynamayı mümkün kılan “Playables” hizmetini resmi bir halde kullanıma açtı.

Bu hizmet, kullanıcıların oyun tecrübesi yaşaması için indirme sürecini gerek kalmadan oyun oynama imkânı sunuyor. Aylar evvel duyurulan bu özelliğe geçtiğimiz günlerde masaüstünden erişim sağlanıyordu. Artık ise oyun özelliği Android, iOS ve Web sürümlerinde kullanımda.

Söz konusu özellik, farklı cinslerdeki oyunlara yer vererek kullanıcılara geniş bir oyun seçeneği sağlıyor. Angry Birds’ten bulmaca oyunlarına, zekâ oyunlarından yarış oyunlarına kadar farklı kategorilerde oyun bulmak mümkün.

Tüm bunların yanı sıra YouTube Playables hizmetinin Premium kullanıcılarına özel bir avantaj sunduğunu da eklemek gerekiyor. Bu sayede Premium kullanıcılar, oyunları reklamsız ve kesintisiz bir biçimde oynayacak. Ayrıyeten oyunlar ortasında geçiş yapma ve kişiselleştirme gibi özelliklere de sahip olacaklar.

Bu adım bir içerik platformunun oyun kesimine birinci girişi değil. Bilindiği üzere Netflix de oyun dünyasına giriş yaptı. Fakat kullanıcıların ne kadarının bunu faal bir formda kullandığı hakkında bir bilgi yok. YouTube da bu nedenle özelliği birinci olarak test edecek. Sonrasında ise net bir karara varacak.

Peki, siz YouTube oyun hizmeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/youtube-oyun-mobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir