Yılın oyununa aday olacaktı! Dev stüdyo kepenkleri indirdi

The Day Before geliştiricisi Fntastic kapandığını açıkladı. Oyunu 7 Aralık tarihinde çıkaran şirket, başarılı olamadı.

Yılın oyununa aday olacaktı! Dev stüdyo kepenkleri indirdi
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Korku temalı hayatta kalma oyunu The Day Before, uzun bir bekleyişin akabinde geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi. Birkaç kez ertelenmesiyle oyuncuları hayal kırıklığına uğratan üretim, çıkışının akabinde beklenen etkiyi yaratamadı. Geliştirici stüdyo Fntastic, beklenmedik formda operasyonlarını durduğunu açıkladı.

The Day Before stüdyosu Fntastic neden kapandı?

Fntastic, MMO oyunu The Day Before’u piyasaya sürdükten birkaç gün sonra faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, The Day Before’un düşük satışları nedeniyle finansal olarak başarısız olduğunu lisana getirdi.

7 Aralık’ta başında Steam‘de piyasaya sürülen oyun, yanılgılardan ötürü kısa müddette çok fazla tenkit aldı. Oyuncuların beklentilerini karşılayamayan The Day Before, aslında birinci olarak 2021’de tanıtıldı. Son yıllarda oyuna çok fazla yatırım yapan Fntastic, tekrar de beklediği sonuçları alamadı.

Hayatta kalma imalinin başarısız lansmanı ise stüdyoyu operasyonlara devam etmek manasında zorladı. Şirket, oyunu güncellemeler yoluyla uzun vadede desteklemek için kâfi kaynağa sahip olmadığını söz etti. Bunun sonucunda ise oyun bir hafta bile dayanamadı.

Fntastic oyuncuların beklentilerini karşılayamadığından ötürü özür dilemeyi ihmal etmedi. The Day Before ve Propnight adlı bir öbür eski Fntastic oyununun sunucuları, bir mühlet daha çevrim içi kalmaya devam edecek. Fakat oyuncuların sıfırlanmasıyla birlikte ilerleyen süreçte kapatılacak.

Fntastic’in süratli halde tabanı görmesi aslında yanılgılı oyun duyurularının riskleri konusunda epeyce değerli. Oyun lansmanındaki yanlış adımlar, şirketin yıllardır süren çalışmalarını ve yatırımlarını sıfırlamayı başardı.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/the-day-before-gelistiricisi-fntastic

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir