Yapay zeka ve işlemci arenası kızıştı! Bilgisayar almadan evvel izleyin!

Yapay zeka işlemci dalındaki rekabeti çok yüksek bir düzeye çıkarttı. Intel, AMD, Qualcomm, Apple, Nvidia! İşlemci bölümünde son durum!

Yapay zeka ve işlemci arenası kızıştı! Bilgisayar almadan evvel izleyin!
  • 0
  • 4
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Yapay zeka işlemci bölümündeki rekabeti çok yüksek bir düzeye çıkarttı. Intel, AMD, Qualcomm, Apple, Nvidia! İşlemci kesiminde son durum! Son yıllarda yarı iletken kesimindeki rekabet giderek artıyor. Şirketler, rakiplerini geride bırakabilmek için değerli adımlar atıyor. Pekala işlemci dalında son durum ne? Teknoloji editörleri Tolga Cem Küçükyılmaz ve Erdi Özüağ bu soruyu cevapladı.

Yapay zeka ve işlemci arenası kızıştı! Bilgisayar almadan evvel izleyin!

Teknoloji dünyasının nabzını tutan gelişmeler ortasında, yapay zeka alanındaki ilerlemeler ön planda. Nvidia, bu alandaki atılımlarıyla dikkat çekiyor. Nvidia’nın yapay zeka gelişmeleri, daldaki büyük bir değişimi beraberinde getiriyor.

Bilgisayar dünyasının iki devi, Intel ve AMD, daima bir rekabet içerisindeler. Intel cephesindeki gelişmeler ve kuşak farkı ile AMD-Intel rekabeti, teknoloji tutkunlarının merak ettiği hususlar ortasında yer alıyor.

Teknolojik gelişmelerde, işletim sistemi ve donanımın ahengi büyük bir rol oynuyor. İşletim sistemi ve donanım birleşim konusu, gelecekteki teknolojik trendleri belirlemede kritik bir öge olarak öne çıkıyor.

Apple’ın teknoloji alanındaki argümanlı adımları, bilhassa videomuzda Erdi Özüağ’ın bahsettiği Apple M3 işlemcilerinin gücü ile gözler önüne seriliyor. Bu işlemcilerin gücü ve getirdiği yenilikler, dalda dönüşüm yaratıyor.

Teknoloji dünyasında grup geçişleri de kıymetli bir yer tutuyor. Qualcomm’dan Apple’a geçen takım, bölümdeki dinamikleri ve rekabeti gözler önüne seriyor. Son periyotlardaki sıçrayışıyla dikkat çeken AMD, bilhassa son devirdeki gelişmeleriyle dalda isminden sıkça kelam ettiriyor. Ekran kartları ve oyun etkileşimi üzerindeki tesiri, oyuncuların da dikkatini çekiyor.

Shiftdelete

Kaynak : https://shiftdelete.net/yapay-zeka-ve-islemci-arenasi-kizisti-bilgisayar-almadan-once-izleyin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir