Xiaomi’den hibrit atağı! Yeni arabalar ortaya çıktı

Xiaomi üç yeni araba modeli üzerinde çalışıyor. SU7 isimli birinci modelin dışında, bir hibrit sürprizi yapılacağı tez edildi.

Xiaomi’den hibrit atağı! Yeni arabalar ortaya çıktı
  • 0
  • 0
  • 6 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Xiaomi, son vakitlerde araba sanayisine yönelik yatırımlarıyla merak uyandırıyor. Son raporlar, Çinli şirketin iki ek araba daha sunmayı planladığını göstererek elektrikli araç alanındaki tezini artırıyor. Ayrıyeten bu modellerden birinin hibrit olacağı, böylelikle eser yelpazesini büsbütün elektrikli SUV’nin ötesine taşıyacağı bildirildi.

Xiaomi, üç araba modeli üzerinde çalışıyor

Xiaomi geçen ay Çin’de kimi düzenleyici kurumlara başvurdu. Şirket, “Modenat” kod isimli SU7 modelinin elektrikli bir SUV olacağını açıklamıştı. Lakin her yıl en az bir yeni model lansmanı yaparak araba portföyünü hızlandırmak istiyor.

Raporlara nazaran, Xiaomi Auto’nun eser yelpazesinde 2024’te piyasaya sürülecek iki elektrikli araç daha yer alacak. Lakin farklı müşterilerin taleplerini yerine getirmek için şirketin üçüncü modelinin hibrit olması bekleniyor.

Kunlun” kod isimli hibrit modelin özellikleri hala bâtın olsa da, bu, Xiaomi’nin süratle büyüyen hibrit araç segmentine girmesine imkan tanıyacak. Elektrikli araçlar, şarjlı hibritler ve hidrojen yakıtlı modellerin satışları, Çin’de yüzde 35 artışla 6 milyon adede yükseldi.

Ülkede bilhassa hibritlerin popülaritesinin arttığı ve satışların yıllık bazda yüzde 83 büyüdüğü tabir edildi. Bu, hibritleri içten yanmalı motorlara kıyasla önemli rakip olacağı manasına geliyor. Xiaomi de yeni araç serisini çeşitlendirerek daha fazla pazar hissesi yakalamak istiyor.

Çinli üreticinin, üç modelle birlikte araba dünyasına giriş yapması, otomotiv sanayisindeki varlığını büyütme niyetinde olduğunu gösteriyor. Düzenleyici onayların alınmasının akabinde, elektrikli SU7’nin Şubat’ta tanıtılması bekleniyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/xiaomi-otomobilleri-elektrikli-hibrit

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir