X (Twitter) sıkıntı günler geçiriyor! Bir şirket daha boykota katıldı

Dünyanın en büyük perakende şirketlerinden Walmart da X (Twitter) için reklamı durdurma kararı aldı. İşte detaylar…

X (Twitter) sıkıntı günler geçiriyor! Bir şirket daha boykota katıldı
  • 0
  • 0
  • 3 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Geçtiğimiz yıl ünlü iş insanı Elon Musk’ın satın almasıyla gündemden düşmeyen Twitter (şimdiki ismiyle X), son haftalarda birçok şirketin reklam vermeyi durdurmasıyla dertli bir devirden geçiyor. Bu aksiyona katılan şirketlerin sayısı gideren artarken Walmart da bu listeye dahil oldu.

Walmart da X’e (Twitter) reklam vermeyi bıraktı

Konudan uzak olanlar için X‘in (Twitter) İcra Konseyi Lideri ve CTO’su Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Yahudi tersi bir gönderiye destekleyici bir yorum yazmasının akabinde Apple ve Disney gibi pek çok şirket platformda reklam faaliyetlerini durdurma kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde ise Elon Musk, The New York Times’ın düzenlediği 2023 DealBook programına katıldı. Yahudi zıddı gönderiden ötürü üzgün olduğunu belirtti. Üstelik bunun platformda şimdiye kadar yaptığı en aptalca şey olduğunu söyledi. Sonrasında ise kamuoyunda çok konuşulacak bir telaffuzda bulundu.

Ünlü iş insanına X’i (Twitter) boykot ederek reklam vermeyi durduran şirketler ile ilgili bir soru soruldu. Kendisi, buna “Eğer biri bana reklam yahut para kullanarak şantaj yapmak istiyorsa kendini bec*****” formunda sert bir karşılık verdi. Bu telaffuzunun akabinde reklam vermeyi kesen şirketler ortasına yenileri katıldı. Dünyanın en büyük perakende firmalarından Walmart da bunlardan biri oldu.

Walmart temsilcisi, bu hususla ilgili bir basın kaynağına verdiği demeçte “Müşterilerimize daha âlâ ulaşmak için diğer platformlar bulduğumuz için X’te reklam yapmıyoruz” dedi. Firma, X’e en fazla reklam harcaması yapan şirketlerden biriydi.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz haftalarda dünyaca ünlü oyun firması Ubisoft da reklamları durdurma kararı almıştı. Son aylarda aldığı radikal kararlar ile çok konuşulan X’in (Twitter) yeni bir sorunu var üzere görünüyor.

Peki siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/walmart-x-twitter-reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir