Wi-Fi 7’nin çıkış tarihi belirli oldu! İşte süratli kablosuz internete erişeceğimiz tarih

Wi-Fi 6’yı sürat konusunda 4’e katlayan Wi-Fi 7 ’nin çıkış tarihi resmen muhakkak oldu. Gelin ayrıntılara birlikte göz atalım.

Wi-Fi 7’nin çıkış tarihi belirli oldu! İşte süratli kablosuz internete erişeceğimiz tarih
  • 0
  • 3
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kablosuz ağların en son standartı olan Wi-Fi 7’nin ne vakit tamamlanıp piyasaya sürüleceği aşikâr oldu. Wi-Fi Alliance, IEEE 802.11be teknolojisine dayanan Wi-Fi 7 ‘nin son hazırlık etaplarını tamamlayacağını ve ne vakit resmi olarak piyasaya sürülmesinin beklendiğini doğruladı.

Wi-Fi 7, 2024’ün birinci çeyreğinin sonlarına gerçek piyasaya sürülecek

Wi-Fi 7, selefi Wi-Fi 6’ya kıyasla ağ suratlarında kıymetli bir sıçrama getirmeye hazırlanıyor. Wi-Fi 7’yi destekleyen aygıtlar halihazırda satın alınabilir durumda, fakat resmi sürüm kullanıcıların Wi-Fi adaptörlerindeki kullanılmayan potansiyeli tam olarak kullanmalarını sağlayacak.

Wi-Fi Alliance, Wi-Fi CERTIFIED 7’nin dünya çapında birlikte çalışabilirliği sağlayacağını ve yeni jenerasyon bağlı aygıtlar için gelişmiş Wi-Fi performansını ortaya çıkaracağını vurguluyor.

Wi-Fi 7 ‘nin öne çıkan özelliklerinden biri, Wi-Fi 6’nın 9.6Gbps’lik azamî suratına kıyasla kıymetli bir gelişme olan 40Gbps’lik harikulâde en yüksek suratı olması. Bu artış, bilinen 2.4 GHz ve 5GHz bantlarını tamamlayan yeni bir 6 GHz frekans bandının dahil edilmesiyle elde edilmiş. Bu ek frekans bandının devreye girmesi, Wi-Fi 7’nin Wi-Fi 6’dan 4,8 kat daha süratli olduğu bildirilen değerli ölçüde daha yüksek suratlar sunmasını sağlıyor.

Halihazırda Wi-Fi 7’yi destekleyen aygıtlara sahip olan kullanıcıların, standardın “taslak” versiyonunu kullandıklarını unutmamaları değerli. Fakat bu durum mesken kullanımı için performansı değerli ölçüde etkilemeyecek. Taslak sürümlere sahip aygıtlar, Wi-Fi 7’nin tüm özelliklerine meselesiz bir geçiş sağlamak için kesin standartla uyumlu olacak formda eser yazılımı güncellemeleri alacak.

Wi-Fi 7 yönlendiricilerin halihazırda mevcut olması, erken benimseyenlerin yaklaşan sürüm için hazırlanmasına ve yeni standardın sunduğu çığır açan suratlardan yararlanmasına imkan tanıyor. Mesken ve işyerlerindeki bağlı aygıtların artan taleplerini destekleme kabiliyetiyle Wi-Fi 7, mesken ağı tecrübesinde ihtilal yaratmaya ve kullanıcılara daha süratli, daha emniyetli ilişki sağlamaya hazırlanıyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/wi-fi-7-cikis-tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir