Van’da Gazze için yardım kampanyası düzenlendi

Van’da Hayrat İnsani Yardım Vakfı tarafından Gazze’deki Müslümanlar için yardım kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında toplanan yardımlar Gazze’ye gönderilecek.

Van’da Gazze için yardım kampanyası düzenlendi
  • 0
  • 2
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Van‘da Gazze için yardım kampanyası

VAN – Van‘da Hayrat İnsani Yardım Vakfı tarafından Gazze’deki Müslümanlar için yardım kampanyası düzenlendi.

Beşyol Meydanı’nda 10 gün sürecek kampanyada toplanan yardımlar Gazze’ye gönderilecek. Kampanya ile ilgili açıklamada bulunan Hayrat İnsani Yardım Vakfı Van Koordinatörü Bedirhan Duman, hedeflerinin halkı bilinçlendirmek olduğunu söz ederek, “Burada istekli konut hanımlarının yaptığı kek, börek, keledoş üzere yiyeceklerin yanı sıra rozet ve atkılar satılarak elde edilen gelirle besin alınıp yerine ulaştırılacak. Bunun yanında bizde burada gün uzunluğu fiyatsız aşure ve çay dağıtımında bulunuyoruz. Gayemiz daima bunu gündemde tutarak hem halkı bilinçlendirmek hem de yardım etmek isteyenlere yardımcı olmaktır” dedi.

Vatandaşların bu türlü durumda ne yapacaklarını bilmediklerinin altını çizen Duman, “Oraya gidemediğinden ötürü halkımız bu formda yardım ederek katkıda bulunuyorlar. Burada verilen 50 TL ile besin kolileri oluşturabiliyoruz. Bunun yanında ilaç alıp gönderebiliyoruz. Karınca misali yardımda bulunuyoruz. En azından kimin yanında olduğumuzu belirli edelim. Müslüman olmayan beşerler da sokağa çıkabiliyor. Çocukların, bayanların ölmesinden vicdanı olan herkes rahatsız oluyor. Bu nedenle bunu daima gündemde tutmamız lazım” sözlerini kullandı.

Gazze için düzenlenen yardım kampanyasının manalı olduğunu belirten vatandaşlar ise Hayrat Vakfına teşekkür ederek, “Siyonist İsrail’in yaptığı zulüm göz önündedir. Benim elimden bir şey gelmiyor. Müslüman devletler sessiz kalıyor, bir şey yapmıyorlar. Bizler konutumuzda rahat yatmıyoruz, her gün ağlıyoruz. Artık hareket edilmesi lazım” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Haberler.com

https://www.haberler.com/yerel/van-da-gazze-icin-yardim-kampanyasi-duzenlendi-16607066-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir