Bayburt’ta Özel İhtiyaçlı Öğrenciler At Çiftliğinde Keyifli Vakit Geçirdi

Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri, Bayburt Atlı Spor Kulübü ve Gençlik Merkezi işbirliğiyle at çiftliğinde düzenlenen aktiflikte at binerek memnun anlar yaşadılar.

Bayburt’ta Özel İhtiyaçlı Öğrenciler At Çiftliğinde Keyifli Vakit Geçirdi
  • 0
  • 4
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Bayburt‘ta özel ihtiyaçlı öğrenciler at çiftliğinde at binerek keyifli vakit geçirdiler. Birinci sefer atlarla tanışma fırsatı bulan çocukların heyecanlı ve memnun halleri yüzlerde tebessüm oluştururken, özel çocukların at bindiği, doyasıya eğlendiği o anlar adeta yürekleri ısıttı.

Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrenciler için Bayburt Atlı Spor Kulübü ve Gençlik Merkezi işbirliğiyle Kurucakol köyünde bulunan at çiftliğinde at binme aktifliği düzenlendi. Birinci kere at binen öğrenciler heyecanlı anlar yaşarken, aktiflikte çocuklarını yalnız bırakmayan veliler çocukların heyecanlarına ortak oldular. Öğretmenleri ve gençlik merkezi gönüllüleri denetiminde cet binen çocukların memnunlukları yüzlerine yansırken, çocuklar çok memnun olduklarını söylediler.

Cirit kulüpleri olarak yalnızca cirit oynamadıklarını, toplumsal ve kültürel etkinliklere de katkı sunduklarını söyleyen Bayburt Atlı Spor Kulübü Lideri Arif Köprücü, “Bayburt Atlı Spor Kulübü ve Bayburt Gençlik Merkezi olarak özel kardeşlerimize özel bir aktiflik düzenledik. Özel çocuklar atla tanıştılar, cet bindiler. Bugüne kadar yaptığımız etkinlikler içerisinde en sevdiğimiz etkinlikler bu cins etkinlikler oluyor. Cirit kulüpleri olarak yalnızca cirit oynamıyoruz, tıpkı vakitte atlarımızla birlikte kentimizdeki bu tıp kültürel ve toplumsal faaliyetlere de katılıyoruz” dedi.

Özel öğrencilerin memnun olduğunu, keyifli bir gün geçirerek, unutulmaz anlar yaşadıklarını belirten Gençlik Merkezi Gençlik Önderi Kadir Köprücü, “Özel öğrencilerimizi çiftliğimizde ağırladık. Onların bu özel ve hoş gününde yanlarında olmaktan onur ve memnunluk duyduk. Onların sevincini görmek, onların memnunluğunu görmek bizleri de hakikaten memnun etti. Buradan herkese bu kardeşlerimize özel olduklarını hissettirmeleri gerektiğini ve her daim yanlarında olmaları gerektiğini söylemek istiyorum. Göründüğü üzere çocuklar çok memnun oldular, atlarla tanıştılar, atları sevdiler, keyifli bir gün geçirdiler” tabirlerini kullandı.

Düzenlenen aktifliğe Bayburt Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Mahmut Sarıaslan, Kop Atlı Spor Kulübü Lideri Arif Köprücü, Gençlik Merkezi başkanları, gönülleri, öğretmenler, aileler ve çocuklar katıldı. Renkli manzaralara sahne olan aktiflik, toplu hatıra fotoğrafı çekilmesinin ve öğrencilere ikramlarda bulunulmasının akabinde son buldu. – BAYBURT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî

Haberler.com

https://www.haberler.com/yerel/bayburt-ta-ozel-gereksinimli-ogrenciler-at-ciftliginde-keyifli-vakit-gecirdi-16607079-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir