UYGUN Parti’de İbrahim Özkan’ı yine İBB Küme Başkanvekilliği vazifesine seçen 7 üye ihraç talebiyle disipline sevk edildi

UYGUN Parti başkanı Akşener’in talebi sonrası İBB Küme Başkanvekilliği’nden istifa eden İbrahim Özkan, bugün bir sefer daha başkanvekilliğine seçildi. Kararın altında imzası bulunan GÜZEL Partili 7 İBB meclis üyesi “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edildi.

UYGUN Parti’de İbrahim Özkan’ı yine İBB Küme Başkanvekilliği vazifesine seçen 7 üye ihraç talebiyle disipline sevk edildi
  • 0
  • 0
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener’in talebiyle İBB Küme Başkanvekilliği’nden istifa eden İbrahim Özkan, birtakım ÂLÂ Partili meclis üyelerinin imzasıyla yine İBB Küme Başkanvekili seçildi. İyi Parti, İbrahim Özkan‘ı tekrar İBB Küme Başkanvekilliği vazifesine seçen 7 İBB meclis üyesini kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti.

“KABUL EDİLEMEZ”

Konuya ait, DÜZGÜN Parti İstanbul Vilayet Lideri Yücel Coşkun açıklama yayınlayarak, “İYİ Partimizin İBB Küme Başkanvekilinin istifası, dün bir ortaya geldiğimiz bir toplantının akabinde şahsen şahsım tarafından istenmiş ve İbrahim Özkan da bu doğrultuda vazifesinden istifa etmiştir. Buna karşın birtakım GÜZEL Parti İBB Meclis Üyelerinin, bilgim dışında ve teamüllere alışılmamış olarak kendisini tekrar Küme Başkanvekili seçmesi kabul edilemez. Bu doğrultuda, bu kararın altında imzası bulunan bütün İBB Meclis Üyelerinin “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edilmiştir. Hürmetlerimle.” tabirlerini kullandı.


AKŞENER’İN TALEBİ SONRASI İSTİFA ETMİŞTİ

Özkan, dün toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Genel Lider Meral Akşener’in talebi doğrultusunda artık ‘Hür ve müstakilim’. İBB ÂLÂ Parti Küme Başkanvekilliği misyonundan istifa ediyorum.” açıklamasında bulunmuştu.

İbrahim Özkan

CHP İLE UYGUN PARTİ’NİN İŞ BİRLİĞİNİ DESTEKLİYORDU

İbrahim Özkan, 2024’te yapılacak lokal seçimlerde CHP ile ÂLÂ Parti’nin iş birliği yapması gerektiğini savunuyordu. Özkan, GÜZEL Parti’nin ittifaksız bir formda lokal seçimlere gireceğini duyurması sonrası toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Teşkilatlara karşın siyaset yapılmaz.” tabirlerini kullanmıştı.

Haberler.com

Kaynak : https://www.haberler.com/politika/iyi-parti-de-ibrahim-ozkan-i-yeniden-ibb-grup-16624711-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir