Uygun fiyatlı, elektrikli Renault 5 E-Tech tasarımı sızdırıldı!

Merakla beklenen uygun fiyatlı, elektrikli Fransız arabası Renault 5 E-Tech tasarımı ortaya çıktı! İşte ayrıntılar…

Uygun fiyatlı, elektrikli Renault 5 E-Tech tasarımı sızdırıldı!
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

2023 yılı Mart ayından Eylül ayına kadar Renault 5 E-Tech ilgili birçok haber gördünüz muhtemelen. Fransız markanın orta ara açıklamalar yapıp merakla bekleyen kullanıcıların ağzına bir parmak bal çalıp giden merakla beklenen arabasının en sonunda tasarımı ortaya çıktı. Pekala yeni Renault 5 E-Tech tasarımı nasıl? Kullanıcılara neler sunuyor? İşte detaylar…

Renault 5 E-Tech tasarımı ortaya çıktı!

Geçtiğimiz hafta marka aracın birinci teaser imajlarını yayınlamıştı. Mevzuyla ilgili olarak aracın ana konseptinin “uygun fiyatlı ve elektrikli” olarak ilerlediğini belirten marka, efsanevi Renault 5 modelinin yeni araba için bir “ata” niteliğini taşıdığına da ayrıyeten dikkat çekmişti. Renault elektriklenme akımına farklı bir biçimde boyut getirdi. Çünkü marka eski arabalarının modernize ediyor üzere gözüküyor. Buna örnek olarak elektrikli Scenic modelini verebiliriz.

Renault 5 E-Tech modeline geri dönersek marka konsept dizaynın çokta dışına çıkmamış. Bilhassa arabanın jant tasarımı neredeyse birebir olarak konsept tasarım ile birebir. Yapılan değişikliklere geldiğimizde modelin bagaj kapağındaki kırmız led barın gitmesiyle başlayabiliriz. Led bar yerine siyah bir çizgi modül eklenmiş. Ayrıyeten art taraftaki Renault logosu da kaldırılmış.

Aracın ön kaputunda değişik bir ayrıntı var. Renault 5 modelinde motora hava giriş çıkışını sağlayan ızgaranın yerine bir panel eklenmiş. Buradan araç şarjdayken şarj müddetini ve bataryanın kapasitesi üzere bilgilere erişebiliyorsunuz. Yağmur, kar üzere şartlarda bu panelin nasıl reaksiyonlar vereceği ise merak konusu çünkü birinci defa bu türlü bir tasarım sunuluyor.

Aracın altyapı mimarisi ile Clio ile birebir. CMF-B EV ismiyle bilinen bu platforma artık marka AmpR Small ismi ile hitap ediyor. 400 kilometre menzile sahip olacak olan Renault 5 E-Tech için şu an tek ünite planlanmış durumda. Lakin ilerleyen süreçte bir de spor modelin aileye eklenmesi bekleniyor.

Peki siz Renault 5 E-Tech hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın…

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/renault-5-e-tech-tasarimi-ortaya-cikti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir