Uber Türkiye’den yeni ek fiyatı duyurusu!

Ülkemizde taksi nakliyeciliği hizmeti veren online platform Uber, bugünden itibaren geçerli olacak biçimde yeni ek fiyat tarifesini duyurdu.

Uber Türkiye’den yeni ek fiyatı duyurusu!
  • 0
  • 0
  • 12 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Ülkemizde taksi nakliyatı hizmeti veren online platform Uber, bugünden itibaren geçerli olacak halde yeni ek fiyat tarifesini duyurdu. 70 TL indi bindi fiyatı olan seyahatlere artık daha fazla fiyat ödenecek.

Uber artık ek fiyat alacak

Uber, 11 Aralık Pazartesi (bugün) gününden itibaren, Uber uygulaması üzerinden gerçekleştirilen her seyahat için 20 TL meblağında sabit bir hizmet bedeli sonuncu seyahat fiyatına eklemeye başlayacak.

Bu hizmet bedeli, hem nakit ödemelerde hem de uygulama içi kredi kartı ödemelerinde geçerli olup, seyahat özetinde açıkça belirtilecek. Kredi kartı ile yapılan seyahatlerde, hizmet bedeli otomatik olarak seyahat fiyatına yansıtılacak. Nakit ödemelerde ise şoför, Uber ismine tahsil edilecek sabit hizmet bedelini seyahat fiyatına ekleyecek.

Dünyanın her tarafında bu halde sabit ek fiyat alındığını belirten Uber, uzaklık ve mühletten bağımsız 20 TL’nin sabit bir fiyat olduğunu açıkladı.

Uber’in Türkiye geçmişinde neler oldu?

Uber, Türkiye’de 2014 yılından beri hizmet veren bir taşınabilir uygulama tabanlı nakliyat platformu olarak bizlerle. Lakin, Türkiye’de yasal düzenlemeler ve mevzuat nedeniyle Uber’in faaliyetleri bir müddetliğine askıya alınmıştı. Bu süreçte, Uber’in Türkiye’deki hizmetleri durdurulmuş ve yine düzenlemeler için görüşmeler yapılmıştı.

Uber, Türkiye’de başka ülkelerde olduğu üzere kullanıcıların taşınabilir uygulama aracılığıyla taksi gibisi hizmetler almasını sağlıyor. Uygulama, kullanıcıların yakındaki şoförleri ve araçları bulmalarına, seyahatlerini planlamalarına ve ödemelerini elektronik olarak yapmalarına imkan tanıyor.

Ancak, Türkiye’de taksi sanayisi ve bu alandaki yasal düzenlemeler nedeniyle Uber’in faaliyetleri bazen tartışmalı oldu. Mahallî taksicilerin protestoları ve yasal düzenlemeler, Uber’in Türkiye’deki operasyonlarını etkilemiş ve platformun faaliyetlerinin makul devirlerde askıya alınmasına yol açtı.

Yasal düzenlemeler ve mahallî mevzuat çerçevesinde, Uber’in Türkiye’deki faaliyetleri ve hizmetleri daima olarak değişkenlik gösterebiliyor. Platformun tekrar düzenlemeler sonucunda tekrar hizmete girmesi yahut muhakkak şartlara nazaran faaliyet göstermesi ise uzun bir süreç aldı ve yalnızca taksi platformuna evrildi.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/uber-yeni-ek-ucret-duyurusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir