TÜRKSOY’un 30. Yıl Konseri Ada Ankara’da Gerçekleştirildi

Memleketler arası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) 30. yıl kutlamaları kapsamında CSO Ada Ankara’da konser düzenlendi. Türk dünyasından sanatkarların katıldığı konserde, birçok kıymetli isim yer aldı. TÜRKSOY’un Türk dünyasındaki birikmiş bedelleri tanıttığı vurgulandı.

TÜRKSOY’un 30. Yıl Konseri Ada Ankara’da Gerçekleştirildi
  • 0
  • 1
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatının (TÜRKSOY) kuruluşunun 30. yılı münasebetiyle CSO Ada Ankara’da, Türk dünyasından sanatkarların iştirakiyle konser gerçekleştirildi.

TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Sayit Yusuf’un mesken sahipliğinde düzenlenen konsere, Ulusal Güvenlik Şurası (MGK) Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Ankara’da misyon yapan diplomatik misyon temsilcileri, akademisyenler ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada konuşan Yusuf, konuklara aktifliğe iştirakleri için teşekkür ederek “Gönül sesimizle, gönül kulağımızla bu akşam çok hoş bir program izleyeceğiz.” dedi.

TÜRKSOY’un, Türk dünyasındaki “birikmiş değerleri” bütün dünyaya tanıttığını vurgulayan Yusuf, “Türk dünyası artık birlikte çalışıyor, birlikte üretiyor ve birlikte ürettiğinin rahmetinden gelecek kuşaklarımız istifade edecektir.” diye konuştu.

Yusuf, Türk dünyasının büyük bir geleceği olduğunu belirterek, TÜRKSOY’un da bu geleceğe çok daha süratli adımlarla gideceğini söyledi.

Etkinlik, Türk dünyasından sanatkarların müzik dinletisi ve dans gösterisi ile sona erdi.

Kaynak: AA / Aktüel

Haberler.com

Kaynak : https://www.haberler.com/guncel/turksoy-un-30-yil-konseri-ada-ankara-da-gerceklestirildi-16624664-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir