Türk Telekom’dan herkes için erişilebilir web sitesi!

Türk Telekom, engelli müşterilerinin dijital kanallardaki tecrübesini uygunlaştırmak için bölüme öncülük edecek geliştirmelere devam ediyor.

Türk Telekom’dan herkes için erişilebilir web sitesi!
  • 0
  • 2
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Herkes için erişilebilir iletişim’ prensibiyle hizmet anlayışını sürdüren Türk Telekom, engelli müşterilerinin dijital kanallardaki tecrübesini uygunlaştırmak için dala öncülük edecek geliştirmelere devam ediyor. Türk Telekom, gerçekleştirdiği yapay zekâ takviyeli geliştirmeler sayesinde görme ve işitme engelli müşterilerinin web sitesinden daha kolay hizmet almasını sağlayarak manileri aşan bir tecrübe sunuyor.

Türk Telekom’dan herkes için erişilebilir web sitesi!

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Türk Telekom, müşterilerinin hayatını kolaylaştırmayı sürdürüyor. Şirket, ‘Herkes için erişilebilir iletişim’ prensibini benimseyerek, yapay zekâ dayanaklı geliştirmelerle web sitesini engelli müşteriler için daha erişilebilir hale getiriyor.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde açıklamalarda bulunan Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Tecrübesi Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Özden şunları söyledi:

“Türk Telekom olarak, öncelikli odak noktalarımızdan biri müşterilerimize en düzgün tecrübesi sunmak. Bu kapsamda tüm müşterilerimizin gereksinimlerini gözeterek ‘Herkes için erişilebilir iletişim’ prensibi ve ‘insan odaklı’ hizmet anlayışımızla engelli bireylerin hayatını kolaylaştıran uygulama ve projeleri hayata geçiriyoruz.

Teknolojiyi güzelliğe ve yarara dönüştürme vizyonumuzla engelli bireylerin dijital kanallarımızdaki tecrübesini düzgünleştirmek üzere web sitemizin erişilebilirliğiyle ilgili düzenlemeler gerçekleştirdik. Yapay zekâ takviyeli bu son geliştirmeler sayesinde görme engelliler görsel betimleme, işitme engelliler işaret lisanı çevirisi ve disleksi tanısı konmuş bireyler de erişilebilirlik aracı ile sitemizde kolay bir biçimde hizmet alabiliyor. Bundan sonraki projelerimizde de teknolojiyi toplum yararı ismine dönüştürmeye devam edeceğiz”

Türk Telekom’un dijital dünyasında yapılan geliştirmeler sayesinde görme ve işitme pürüzü olan, disleksi tanısı konmuş bireyler web sitesinden çarçabuk hizmet alabiliyor. İşitme engelliler için eklenen yapay zekâ takviyeli işaret lisanı çeviri sistemi, kullanıcılara web sitesini rahatça kullanma imkanı tanıyor.

Görsel betimleme aracıyla görme engelli bireyler, ekran okuma araçları ile görselleri okuyabiliyor. Belli seviyede görme sorunu yahut dikkat eksikliği bulunan bireyler ise eklenen erişilebilirlik aracı ile web sitesinden daha rahat hizmet alabiliyor.

Türk Telekom, bu geliştirmelerin yanı sıra engelli, gazi ve şehit yakınlarına özel ferdi faturalı ve faturasız taşınabilir, konutta internet ve mesken telefonu tekliflerinde yüzde 25 ek yarar sağlıyor. Şirket, teknolojiyi toplum yararı ismine dönüştürme vizyonuyla gelecekte de benzeri projeleri hayata geçirmeye devam edeceğini belirtiyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/turk-telekom-herkes-icin-erisilebilir-web-sitesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir