Togg’a artırım, iPhone’a zam! – Neler oluyor? Teknoloji Muhabbeti 7. Kısım

ShiftDelete.Net editörü Samet Jankovic haftalık teknolojik gelişmeleri değerlendirdiği serimiz Teknoloji Muhabbeti 7.Bölüm ile sizlerle.

Togg’a artırım, iPhone’a zam! – Neler oluyor? Teknoloji Muhabbeti 7. Kısım
  • 0
  • 0
  • 3 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Geçtiğimiz haftanın teknoloji gündemini değerlendirdiğimiz serimiz Teknoloji Muhabbeti’nin 7. bölümü ile sizlerle birlikteyiz. Ayrıyeten bu görüntüye özel sizlere kimi armağanlarımız de var. İşte geçtiğimiz haftanın en değerli teknolojik gelişmeleri.

Tesla Cybertruck siparişleri başladı! Elon Musk, canlı yayında küfür etti!

Bu haftanın en kıymetli haberlerinin başında Apple’ın yaptığı artırım açıklaması var. Apple, iPhone dahil tüm eserlerine artırım yaptı. iPhone modellerine 3-5 bin TL artırım uygulayan Apple, MacBook, Watch ve iPad modellerinde de fiyat artışına gitti.

Apple üzere Togg da T10X modellerinin fiyatını artırdı. Modellerin fiyatını 200-250 bin TL civarında artıran Togg, sipariş veren kullanıcıların da yeni fiyatı ödemesini talep etti. Böylelikle 1 milyon 230 bin TL civarında olan Togg T10X başlangıç fiyatı, 1 milyon 430 bin TL’ye kadar çıktı.

Tesla ise Cybertruck modelini tanıttı. Tasarımı ile dikkat çeken Tesla Cybertruck, 2,6 saniye 0-100 hızlanması, 100 bin Dolar fiyatı ve değişik tasarımı ile haftanın en çok konuşulan arabası oldu diyebiliriz.

2024 Mercedes-Benz E Serisi Türkiye’de tanıtıldı. 4.2 milyon TL fiyatı ile dudak uçuklatan yeni E Serisi, dizel ve akaryakıtlı modelleri ile pazara giriş yaptı. Hakkı Alkan ise lansman günü 2024 Mercedes-Benz E Serisi’ni bizlere tanıttı. O görüntüye da üstteki irtibattan ulaşabilirsiniz.

Çinli araba markası Skywell Türkiye’de araba fabrikası kuracağını açıkladı. Ülkemizde üretim yapılması hem istihdam sağlanması açısından hem de fiyatların düşmesi açısından kıymetli. Ayrıyeten elektrikli arabalar üreten Skywell’in fiyat siyaseti ve araç dizaynları nedeniyle ülkemizde sevildiğini de biliyoruz.

Elon Musk, ateşkes esnasında İsrail’e gitti. Netanyahu ile görüşen Elon Mask, açıkça olmasa da İsrail’e dayanağını iletti diyebiliriz. İsrail ile görüşmesi sonrası Tesla’nın paylarının yüzde 4 arttığı gözlemlenirken, bu görüşme nedeniyle birtakım reklam şirketleri ise X’e reklam vermeyi durdurdu. Elon Musk ise canlı yayında bu firmalara küfür etti.

Zorunlu kış lastiği uygulaması başladı. 1 Aralık prestiji ile başlayan mecburî kış lastiği uygulaması, artık polislerimizin denetiminde. Ticari araçlar için mecburî olan kış lastikleri, takılmaması durumunda araç sahibine 2023 yılı için 2568 TL ceza olarak geri dönüyor. 2024’te ise bu sayı 4069 TL’ye çıkacak.

Bu hafta Teknoloji Muhabbeti 7.Bölüm dahilinde anlatacaklarımız genel olarak bu haldeydi. Sizler de görüntü içerisindeki armağanları kazanmak istiyorsanız üstteki irtibattan YouTube görüntümüze erişebilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/teknoloji-muhabbeti-7-bolum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir