Tecno büyük oynuyor: Phantom X için sıvı periskop lens ve dahası yolda!

Tecno, Phantom X serisine değişken diyafram açıklığı ve sıvı periskop lensinin geleceğini duyurdu. İşte ayrıntılar…

Tecno büyük oynuyor: Phantom X için sıvı periskop lens ve dahası yolda!
  • 0
  • 1
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

2006 kuruluşlu Çinli üretici Tecno Mobile, bu hafta Şangay’da Future Lens aktifliğini düzenledi ve gelecekteki Phantom X serisi telefonlarda göreceğimiz üç yenilikçi teknolojiyi sergiledi. Bu enteresan teknolojiler birçok teknoloji meraklısının ilgisini çekti ve kullanıcılar Phantom X serisinde bu teknolojilerin nasıl kullanılacağını merak etmeye başladı.

Tecno Phantom X serisinde ayarlanabilir diyafram açıklığı göreceğiz

Bu teknolojilerden birincisi, Tecno’nun W biçiminde ayarlanabilir açıklık olarak isimlendirdiği değişken diyafram açıklığı, mürekkep balığının gözünden ilham alındı ve güçlü art ışık üzere güçlü aydınlatma şartlarında parlamayı ortadan kaldırmak için tasarlandı.

Bu daha evvel benzerini görmediğimiz bir yaklaşım ve Tecno’nun W halindeki deklanşörü hangi sensör ve lens kombinasyonunun önüne koyacağı da merak konusu. Tecno ayrıyeten dalın birinci sıvı telefoto makro lensini de sergiledi.

Sıvı lens teknolojisini daha evvel de görmüştük lakin bunu bir periskop modülünde hiç görmemiştik. Periskop lensler büyük olduğundan klasik iki kısımlı koruma içinde makro odaklamayı başarmak zordur.

Tecno’nun yaklaşımı lens eğriliğini ayarlamak için voltaj kullanıyor, böylelikle genişten dara gerçek dinamik olarak uyarlanarak 5 cm makro odaklama elde ediliyor. Tecno, sıvı lens dizaynının büyük bir sensörün kullanılmasına imkan sağladığını söylüyor.

Tecno ayrıyeten Universal Tone teknolojisini bir kere daha ayrıntılandırdı. Bu teknoloji, fotoğraflardaki cilt tonlarını mükemmelleştirmek için yapay zeka dayanaklı üç motor kullanıyor. Çoklu Cilt Tonu Onarım Motoru, deri rengi kromatik araştırmasını temel alan bir renk spektral matrisi kullanarak cilt tonlarını kalibre edip ayarlıyor.

Tecno, gelecekteki hangi eserlerin sıvı lens ve W biçimli diyafram açıklığına öncülük edeceğini söylemedi. Lakin bu özelliklerin gelecekteki Phantom X serisine geleceğini söylemek çok da sıkıntı değil. Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/tecno-phantom-x-sivi-periskop-lens

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir