Spider-Man geliştiricisi, siber akına uğradı! Yeni oyundan ekran imajı sızdırıldı

Oyun dünyasının en bilinen şirketlerinden Insomniac Games, bir hack kümesine kurban gitti. Kıymetli bilgiler ele geçirildi.

Spider-Man geliştiricisi, siber akına uğradı! Yeni oyundan ekran imajı sızdırıldı
  • 0
  • 1
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Son yıllarda teknolojinin kıymetli bir düzeyde ilerlemesi, yeni siber atak sistemlerinin ortaya çıkmasına yol açtı. Bu sistemleri kullanan siber akın kümeleri ise büyük şirketleri amaç alıyor. Son olarak ünlü oyun geliştiricisi Insomniac Games, bir hack kümesinin amacı oldu. Siber taarruz sonucunda kıymetli bilgiler ele geçirildi.

Insomniac Games hacklendi! Neler ele geçirildi?

Bilmeyenler için Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man, Spider-Man 2 ve Spider-Man: Miles Morales oyunları ile bilinen ABD merkezli bir oyun geliştiricisi. Sony Interactive Entertainment‘ın sahibi olduğu stüdyo, kısa mühlet evvel siber hücum kurbanı olmasıyla gündeme geldi.

Daha evvel China Energy üzere büyük şirketleri hacklemesiyle isminden kelam ettiren “Rhysida” isimli küme, Insomniac Games‘e siber akın gerçekleştirdiklerini açıkladı. Grup, bunu kanıtlamak için şirket ile ilgili kimi datalar yayınladı.

Bu datalar ortasında kıymetli e-posta yazışmaları ve ıslak imzalı dokümanlar ve eski Insomniac Games çalışanlarının pasaport çıktıları yer aldı. Bununla bir arada Spider-Man oyunundaki Örümcek Adam karakterini seslendiren Yuri Lowenthal ile ilgili bir evrak de sızdı. Ancak paylaşılan bu bilgiler ortasında en dikkat çekeni, şirketin yeni oyunundan bir imaj oldu.

Hack kümesi, Insomniac Games‘in birinci olarak 2021 yılında duyurduğu Marvel’s Wolverine oyunundan bir ekran imgesi de sızdırdı. Kelam konusu bu oyunun 2024’ün sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Rhysida kümesi, şirkete, ele geçirdikleri bütün bilgileri yayınlamadan evvel 7 gün mühlet tanıdı. Siber saldırganlar, 50 Bitcoin yahut 2 milyon dolardan biraz fazla fidye istiyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyun devi, fidye verecek mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/insomniac-games-hacklendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir