Rockstar’ı dolandırmaya çalışan GTA 6 fragmanındaki Joker, saçını boyadı!

GTA 6 ‘nın kendisini kopyaladığını sav ederek 2 milyon dolar isteyen Floridalı Joker, fragmana benzemek için saçını boyadı.

Rockstar’ı dolandırmaya çalışan GTA 6 fragmanındaki Joker, saçını boyadı!
  • 0
  • 2
  • 14 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Florida Jokeri olarak bilinen Lawrence Sullivan, GTA 6 fragmanında müsaadesiz olarak kullanıldığını düşündüğü benzerliği için tazminat ödenmediği takdirde oyun geliştiricisine karşı yasal süreç başlatılacağı tehdidinde bulunarak Rockstar Games ile olan şikayetini bir üst düzeye taşıdı.

Floridalı Joker, GTA 6 fragmanına benzemek için saçını birebir renge boyadı

Ay başında fragmanı yayınlanan GTA 6, Rockstar’ın Florida’yı temsil ettiği kurgusal Leonida eyaletinde geçiyor. Hayranlar birinci fragmanda, 2017 yılında sabıka fotoğrafının viral olmasının akabinde internette dikkatleri üzerine çeken ve farklı yeşil saçları ve yüz dövmeleri nedeniyle kendisine “Florida Jokeri” lakabını kazandıran Sullivan’a bir selam üzere görünen bir şey de dahil olmak üzere gerçek hayattan referansları çabucak fark ettiler.


ta 6

Karakterin GTA 6 versiyonu mor saçlar ve değiştirilmiş yüz dövmeleri üzere birtakım farklılıklar gösterse de benzerlikler apaçık ortada. Buna karşılık Sullivan, bir TikTok görüntüsünde benzerliği olduğunu savunmuş ve benzerliğinin müsaadesiz kullanıldığını sav ettiği Rockstar Games’ten milyonlarca dolar tazminat talep etmişti.

En son TikTok paylaşımında, GTA 6 karakteriyle daha uyumlu olması için saçlarını mor renge boyayan Sullivan, Rockstar’a değerli ölçüde fiyatsız pazarlama sağladığını ve karşılığında para beklediğini söylüyor. Davasını destekleyecek “sağlam kanıtlara” sahip olduğunu argüman ederek, yasal süreç tehdidinde bulunmadan evvel oyun geliştiricisine üç günlük bir mühlet verdi.

Rockstar Games Sullivan’ın tezlerine şimdi resmi bir cevap vermedi ve taleplerini kabul edip etmeyecekleri şimdi aşikâr değil. Bilhassa bu durum, 2013 yılında Take-Two’ya karşı dava açan ve GTA 5’teki bir karakter için benzerliğinin müsaadesiz kullanıldığını tez eden Lindsay Lohan’ın dahil olduğu geçmişteki bir yasal uyuşmazlığa bir oldukça benziyor. Lakin Lohan’ın davası nihayetinde reddedilmişti.

Sullivan, kendi durumunun Lohan’ınkinden farklı olduğunu savunuyor ve davasının eşsiz istikametlerini vurguluyor. TikTok’taki yiğit tezlerine karşın, hukuk uzmanları Rockstar Games’ten tazminat almanın şiddetli bir uğraş olabileceğini öne sürüyor.

Sizce Florida Jokeri, Rockstar’dan 2 milyon dolar koparabilir mi? Siz ne düşünüyorsunuz? GTA 6 için heyecanlı mısınız? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

Kaynak : https://shiftdelete.net/rockstari-dolandirmaya-calisan-gta-6-fragmanindaki-joker-sacini-boyadi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir