Pendik’te Servis Minibüsü Yangınında Gazeteciye Hücum

Pendik’te bir servis minibüsünün yanması sırasında çekim yapan gazeteciye, minibüsün sahibi firma yetkilisi saldırdı. Saldırgan, çekim yapmasını engellemeye çalışarak, ‘Bu araçlar kimin olduğunu biliyor musun’ dedi. Olay polis takımları tarafından müdahale edilerek sonlandırıldı.

Pendik’te Servis Minibüsü Yangınında Gazeteciye Hücum
  • 0
  • 3
  • 28 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Pendik‘te yanan servis minibüsünü haber yapmak için çekim yapan gazeteciye firma yetkilisi saldırdı. Şahıs, “Bu araçlar kimin olduğunu biliyor musun” dedi.

Olay, Pendik Pirli Mahallesi Sanat Sokak’ta 10.30 sıralarında meydana geldi. Turex firmasına ilişkin 34 LAV745 plakalı Fiat marka minibüs park halindeyken şimdi bilinmeyen bir neden ile yanmaya başladı. Aracın yandığını gören vatandaşlar itfaiye ile polis gruplarına haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis takımları sokak üzerinde tedbir alırken itfaiye takımları aracı söndürdü. Yanan minibüsü haber için çekim yapan İHA muhabirine firma yetkilisi olduğu öğrenilen kişi saldırarak çekim yapmasını engellemeye çalıştı.

“Bu araçlar kimin olduğunu biliyor musun”

Saldırgan şahıs gazetecinin kamerasına vurarak, “Çekme, benim firmamın arabası, çekme diyorsam çekme, bu araçlar kimin olduğunu biliyor musun” diyerek çekim yapmasını engellemeye çalıştı. Polisin ortaya girmesi ile şahıs uzaklaştırıldı.

Araç yangını hakkında bilgi veren Nurullah Kılıç, “Burada araç yandı. İtfaiye çağırdık, söndürüldü. O sırada basın mensubu arkadaşlar geldi, imaj alıyorlardı. O esnada şirketin müdürleri basın mensubu arkadaşların üstüne yürüdüler. Niçin bunu yaptılar, bilmiyoruz ancak olağan yanlış yapıyorlar. Sonuçta basın mensubu arkadaşlar işlerini yapıyorlar. Polisler ortaya girdi. Biz de arkadaş ile ilgilenmeye çalıştık” dedi.

İsmail Kocabaş, “Kendiliğinden alev aldı. Siren sesi geldi. Bir baktık ön taraftan alev almış. İtfaiye çağırdık. İtfaiye geldi, müdahale etti” biçiminde konuştu. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Haberler.com

https://www.haberler.com/3-sayfa/pendik-te-servis-minibusu-yangininda-gazeteciye-saldiri-16571625-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir