Öğrenciler yaşadı! Microsoft’un yapay zekası Copilot, GPT-4 Turbo ile gelişiyor!

Yapay zeka sohbet robotu Microsoft Copilot, artık GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile koordine bir halde çalışacak. İşte ayrıntılar…

Öğrenciler yaşadı! Microsoft’un yapay zekası Copilot, GPT-4 Turbo ile gelişiyor!
  • 0
  • 3
  • 6 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Yıl sona eriyor fakat daha fazla yapay zeka haberleri bitmek bilmiyor. Son vakitlerde artan yapay zeka furyasından sonra artık de Microsoft, Copilot AI sohbet robotunun öbür yükseltmelerin yanı sıra OpenAI’nin en son modeli olan GPT-4 Turbo ve imaj oluşturucu DALL-E 3 ile entegre olacağını duyurdu. Pekala ne üzere yenilikler bekleniyor?

Bu iştirak Microsoft Copilot’a neler getirecek?

Öncelikle OpenAI’nin en yeni ve en büyük lisan modeli GPT-4 Turbo entegrasyonu, Copilot sohbet robotunun evvelki sürümlerinin pek de başarılı olamadığı karmaşık misyonların üstesinden gelmesine imkan tanıyacak. Son jenerasyon, data girişi olarak sırf 50 sayfalık metne müsaade verirken, GPT-4 Turbo 300 sayfaya kadar metin kabul ediyor.

Peki tüm bunlar nasıl bir yarar sağlıyor? Son sonuç nedir? Elbette sorulara daha manalı cevaplar. Entegrasyon şu anda makul kullanıcılar tarafından test ediliyor ve önümüzdeki birkaç hafta içinde daha geniş bir kullanıma sunulacak.

Ayrıca en yeni DALL-E 3 Modeli ile entegrasyon da mevcut. Bu chatbot, her zamankinden daha yüksek kaliteli imgeler üretiyor ve daha da değerlisi, doğruluk konusunda da daha dikkatli. Öteki bir deyişle, görsel, istemle birçok vakit eşleşiyor. Bu araç halihazırda Copilot kullanıcıları için mevcut ve buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Microsoft Copilot’a bunların yanı sıra daha fazla özellik geliyor. Satır İçi Oluşturma aracı artık bir metin bloğu seçmenizi sağlayan bir tekrar yazma menüsü içeriyor; bunun sayesinde bot bunu sizin için yine yazıyor. Doğal bu yüzden bu özellik öğrencileri de yakından ilgilendiriyor.

Code Interpreter isimli yeni özellik seti sayesinde yazılımcıların da yüzü gülüyor. Microsoft bu özelliğin, kullanıcıların “veri tahlili, görselleştirme, matematik” üzere karmaşık misyonları gerçekleştirmesine imkan tanıyacağını söylüyor. Code Interpreter şu anda beta etabında ve yakın gelecekte geniş bir sürümün yayınlanması planlanıyor.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/microsoft-copilot-gpt-4-turbo-dall-e-3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir