Discord taşınabilir uygulaması yepisyeni özelliklerle güncelleniyor!

Discord taşınabilir uygulaması, arkaplanı saf siyah yapan gece yarısı teması ile birlikte yepisyeni özelliklerini tanıttı. İşte ayrıntılar…

Discord taşınabilir uygulaması yepisyeni özelliklerle güncelleniyor!
  • 0
  • 2
  • 6 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Discord, 2015 yılında piyasaya sürdüğü mobil uygulamasını masaüstü platformunun küçültülmüş bir versiyonu olarak tanımlıyor. Bu tanımlamaya karşın Discord’un taşınabilir versiyonu, masaüstünden bağımsız birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Yeni güncelleme, ekranın alt kısmında besbelli bir biçimde görüntülenen yeni bir gezinme sekmesi içeriyor: Sunucular, Bildiriler, Bildirimler ve Siz.

Discord taşınabilir uygulamasına gelen yenilikler

Discord, yatay sistem üzere değişiklikleri uygulasa da Sunucular sekmesi evvelkine çok benziyor; sırf direkt iletileşme seçeneği yok. Bunun yerine, iletileşme sekmesi mevcut arkadaşlar sekmesinin yerini alıyor ve birden fazla sayfaya tıklamak zorunda kalmadan tüm teğe bir ve küme bildirilerinizi tek bir yerde görüntülemenize imkan sağlıyor.

Ayrıca bir sohbeti favorilerinize ekleyerek sohbetlerinizin en üstünde kalmasını sağlayabilirsiniz ve tüm tartışmalarda bir bildirisi, belgeyi, raptiyeyi yahut eki bulmak için arama çubuğunu kullanabilirsiniz. Tıpkı WhatsApp’ta olduğu üzere. Konuşmalardaki yeni bir özellik de, bir bildirisi yanıtlamak için basılı tutmak yerine bildirisi sola kaydırma hareketi olarak karşımıza çıkıyor.

Bildirimler sekmesi artık kaynağa çabucak ulaşmak için tıklayabileceğiniz sunucu olaylarını, arkadaşlık isteklerini ve bildiri karşılıklarını içerecek. Ayrıyeten, bildirimler artık onları kaldırmanızı gerektirmek yerine otomatik olarak temizlenebilir. Siz sekmesine gelecek olursak durumunuzu yahut profil fotoğrafınızı değiştirme üzere özelliklerin yanı sıra Arkadaşlar sekmesi de buraya entegre edilmiş olarak gözüküyor.

Artık direkt hesap ayarlarına gitmek için Siz sekmesine iki sefer dokunabilirsiniz ve orada gereksiniminiz olan her türlü bilgiyi bulabileceğiniz bir arama çubuğunu bulabilirsiniz. Burada erişebileceğiniz araçlardan biri de yeni karşımıza çıkan saf siyah bir art plan sağlayan yeni Geceyarısı teması. Bu tema hem güç tasarrufu için hem de göz sıhhati için kıymet teşkil ediyor.

Discord ayrıyeten sunucunun üye listesine süratli erişim, daha düzgün arama filtreleri, bildirileri görüntülemek için daha fazla özelleştirme seçeneği ve genel uygulama performansı iyileştirmeleri üzere istenen başka güncellemeler üzerinde de çalışıldığını bildirdi.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/discord-mobil-uygulama-yenileniyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir