Minecraft kaç TL? Minecraft fiyatı ve satın alma rehberi

Minecraft fiyatı kaç TL? Dünyanın en çok satan oyunu hakkında en çok merak edilen soruyu sizler için yanıtladık. İşte satın alma rehberi…

Minecraft kaç TL? Minecraft fiyatı ve satın alma rehberi
  • 0
  • 5
  • 1 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Mojang Studios tarafından 2011 yılında geliştirilen Minecraft, o günden bu güne kadar bilhassa yeni jenerasyonun en çok oynadığı oyunlar ortasında. Microsoft tarafından 2014 yılında satın alınan oyun, bu sayede hem altyapısını geliştirdi hem de daha geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeye başladı. Minecraft oyuncuları bilhassa oyun içi ödeme harcamaları hayli fazla olan bir kitle. İşte bu manada Minecraft kaç TL sorusu da oyun için en çok aranan tabirler ortasında. Sizler için Minecraft fiyatı ve nasıl satın alınır sorularına yanıt veren bir rehber hazırladık.

Minecraft kaç TL? Minecraft oyunu nasıl satın alınır?

Bundan tam 13 sene evvel hayatımıza giren Minecraft, bugün oyun dünyasının başat oyunları ortasında. Oyun neredeyse her bilgisayarda açılan düşük sistem ihtiyaçları ile ön plana çıkıyor. Grafik yapısı ile 1990’ların başında karşımıza çıkan pikselli oyunları hatırlatan Minecraft’ın alameti farikasını da bu grafik yapısında zımnî.

Peki fakat kendi dünyanızı baştan aşağı inşa edebileceğiniz Minecraft kaç TL ve nereden satın alınabilir? Bu soruyu cevaplamak için önecelikle Minecraft’ı hangi platformda oynayacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çünkü oyun PC, Mac, Nintendo Switch, PlayStation, iOS ve Android için başka fiyatlandırmaya sahip.

İşte her platform için Minecraft fiyatı ve satın alma rehberi

“Minecraft kaç TL?” Sorusu yanlışsız bir soru olsa da, oyun her platformda farklı bir fiyatlandırmaya sahip. Bu manada Minecraft satın alma rehberi için öncelikle birinci yayınlandığı platform olan PC fiyatları ile başlamak gerekiyor. Oyun Deluxe ve olağan paket olmak üzere iki paketten oluşuyor. Bunlardan Deluxe paket Minecraft Java, Bedrock ve Minecraft başlatıcı üzere temel özellikler yanında bonuslarla geliyor. İşte Minecraft Deluxe ve temel paket içeriği ve fiyatı:

Deluxe Collection

₺649,00

Dahil olanlar:

– Java Sürümü

– Bedrock Edition

– Minecraft Başlatıcı

– 1600 Minecoin

– 5 Harita

– 5 Persona öğesi

– 3 Emote

– 3 Kostüm Paketi

– 1 Görünüm Paketi

Minecraft

₺509,00

Dahil olanlar:

– Java Sürümü

-Bedrock Edition

– Minecraft Başlatıcı

Minecraft PC fiyatı bu halde karşımıza çıkıyor. Bunun yanında Steam üzerinden satılan ve 18 Nisan 2023’te hayatımıza giren Minecraft Legends oyununu da hatırlamak gerekiyor. Tekrar Minecraft Dungeons oyunu da 2021 yılında hayatımıza giren öteki bir Minecraft oyunu. Bu iki oyunda daha öykülü bir Minecraft macerası bizi bekliyor. Minecraft Legends Steam fiyatı ise 39.99 MENA dolar. Deluxe edition ise 49.99 MENA dolar fiyata sahip. Minecraft Dungeons fiyatı ise 19.99 MENA dolar. Bildiğiniz üzere Steam artık Türkiye için TL üzerinden fiyatlandırma yapmıyor.

Minecraft Xbox fiyatı

Minecraft için Xbox versiyonu ise olağan versiyon için 339.99 TL, Deluxe Collection 499.99, Minecraft Legends oyunu ise 675 TL fiyata sahip. Dungeons oyunu ise 327,50 TL fiyata sahip. Oyunları Xbox üzerinden Microsoft Store üzerinden satın alabilirsiniz. Minecraft oyunları Game Pass kullanıcıları için de fiyatsız olarak sunulabiliyor. İsterseniz satın almadan evvel Game Pass üzerinden oyunu denemeniz de mümkün.

Minecraft PlayStation Fiyatı

Sony’de PlayStation için Minecraft oyununu emsal bir fiyatla satışa sunuyor. Buna nazaran Minecraft 349.00 TL, Deluxe 539.00 TL, Minecraft Legends ise 749.00 TL. Bu oyunun Deluxe edisyonu ise 839.00 TL fiyata sahip. Minecraft Dungeons oyunu ise 349.00 TL fiyata sahip. Bu ortada PlayStation Store’a satılan Minecraft oyunları PS4 için hazırlanmış oyunlar.

Ancak PS5’te de Minecraft oyunlarını oynamanız mümkün. Bunun için konsolunuzun şimdiki olması kâfi. Sony ise oyunun PS4 için geliştirilmiş olduğunu ve PS5 ile kimi özeliklerin çalışmayabileceği konusunda uyarıyor. PlayStation Store üzerinden Minecraft oyununu bu link üzerinden satın alabilirsiniz. Yeniden konsol üzerinden de Minecraft versiyonunu seçerek satın alma yapmanız da mümkün.

Nintendo Switch fiyatı

Nintendo Switch için Minecraft fiyatı ise değişiyor. Bunun sebebi ise Nintendo’nun Türkiye’de olmaması. Buna rağmen Nintendo Switch oyunlarını fiziki olarak teknoloji marketlerinden alabiliyorsunuz. Bu manada Minecraft kaç TL sorusunun Switch tarafında fiyatı 1195 TL ile 1895 TL ortası. Gördüğünüz üzere ortada büyük bir uçurum var.

Yine Nintendo Switch oyunları öbür platformlara nazaran daha kıymetli. Türkiye’de Nintendo hizmet vermese de Minecraft oyunları yeniden öbür platformlara nazaran 10 dolar daha değerli. Bu durum da kurla birlikte Nintendo Switch fiyatına yansıyor. Minecraft Legends Deluxe fiyatı da bu manada 1384 TL ile 2799 TL fiyat aralığına sahip.

Minecraft Android ve iOS fiyatı

Yaratıcı bir dünyaya sahip olan oyun taşınabilir tarafta da fiyatlı bir halde karşımıza çıkıyor. Her ne kadar PC ve konsol üzere olmasa da oyunun taşınabilir versiyonu da epeyce yaratıcı içeriklere sahip. Minecraft taşınabilir oyunu kaç TL sorusunun cevabı ise Android ve iOS için tıpkı. Bu manada Minecraft iOS ve Android versiyonu 229.99 TL fiyata sahip. iOS versiyonunu bu irtibattan ya da iPhone ve iPad üzerinden satın alabilirsiniz. Android versiyonunu ise bu ilişkiden ya da telefon ve tablette Google Play üzerinden satın alabilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız Minecraft satın alma rehberi sizce nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/minecraft-kac-tl-fiyati-satin-alma-rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir