Apple ABD’de üretime geçiyor! iPhone’lar zamlanır mı?

Apple, Arizona’daki Peoria’da geliştirilmekte olan yeni Amkor üretim tesisinin birinci ve en büyük müşterisi olacağını…

Apple ABD’de üretime geçiyor! iPhone’lar zamlanır mı?
  • 0
  • 1
  • 1 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Apple, Arizona’daki Peoria’da geliştirilmekte olan yeni Amkor üretim tesisinin birinci ve en büyük müşterisi olacağını duyurdu. Amkor, yakındaki TSMC fabrikasında üretilen Apple silikonlarını üretecek; bu fabrika da Apple’ın en büyük müşterisi.

Apple’ın Baş Operasyon Yöneticisi Jeff Williams, “Apple, Amerikan üretiminin geleceğine derin bir bağlılık göstermekte ve ABD’deki yatırımlarımızı genişletmeye devam edeceğiz” dedi. Apple ile Amkor, tüm Apple eserlerinde yaygın olarak kullanılan çipleri üretmek üzere on yılı aşkın müddettir birlikte çalışıyor. Amerika’da üretim yapma ortak istekleriyle, Amkor ve Apple, Amerika’daki en büyük dış kaynaklı gelişmiş paketleme tesisi inşa etme planlarını geliştirdi.

Amkor, projeye yaklaşık 2 milyar dolar yatırım yapacak ve tamamlandığında 2,000’den fazla şahsa iş imkanı sağlayacak. Apple’ın gelişmiş üretim alanındaki yatırımları, 2021’de ABD iktisadına beş yıl içinde 430 milyar dolar yatırım yapma taahhüdünün bir modülü. Apple, ABD’deki tedarikçilere direkt harcamalar, data merkezi yatırımları, ABD’deki sermaye harcamaları ve öbür lokal harcamalar aracılığıyla belirlenen maksadına ulaşma yolunda ilerliyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/apple-abd-uretime-geciyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir