Kayseri’de ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 2 kardeşe mahpus cezası

Kayseri’de ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ cürmünden tutuksuz yargılanan 2 kardeşe 9’ar yıl 2’şer ay mahpus cezası verildi.

Kayseri’de ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 2 kardeşe mahpus cezası
  • 0
  • 0
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kayseri‘de ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ hatasından tutuksuz yargılanan 2 kardeşe 9’ar yıl 2’şer ay mahpus cezası verildi.

Kayseri Adalet Sarayı 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz yargılanan T.S. ve K.S. katılmazken, müşteki D.S., Sesli ve İmajlı Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Ayrıyeten duruşmada taraf avukatları da hazır bulundu. Cumhuriyet savcısı verdiği mütalaada tutuksuz sanıklar T.S. ve K.S.’nin ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden cezalandırılmasını istedi. Müşteki D.S. tabirinde, “T.S. ve K.S. kardeşler bu hareketi planlayarak yaptı. Eminim canıma kastettiler. Cezalandırılmalarını istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti tarafından yapılan yargılama sonucunda, T.S. ve K.S. ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ cürmünden 7’şer yıl 11’er ay, ‘ruhsatsız silah kullanmak’ kabahatinden ise 1’er yıl 3’er ay olmak üzere toplamda 9’ar yıl 2’şer yıl mahpus cezasına çarptırıldı. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Şimdiki

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/kayseri-de-kasten-adam-oldurmeye-tesebbus-sucundan-2-kardese-hapis-cezasi-16584695-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir