Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor

Kara yollarında üretim, bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle birtakım kesitlerde yavaş gidilmesi ve trafik işaretlerine uyulması gerekmektedir. İzmir-Aydın Otoyolu, Çorlu-Kınalı ayrımı yolu, Ankara-Kırıkkale yolunda çalışmalar nedeniyle ulaşım denetimli olarak sağlanmaktadır. Ayrıyeten, Kırıkkale-Kırşehir yolunda trafiğe kapatılan istikamet bulunmaktadır. Başka yollarda da üstyapı yenileme, köprülü kavşak imali ve bakım tamirat çalışmaları nedeniyle denetimli ulaşım sağlanmaktadır.

Kara Yollarında Yavaş Gidilmesi ve Trafik İşaretlerine Uyulması Gerekiyor
  • 0
  • 0
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kara yollarının üretim, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen bölümlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, İzmir-Aydın Otoyolu’nun 1-4. kilometrelerinde Aydın Kent Hastanesi ilişki yolu otoyol kesişim köprüsü çalışması nedeniyle İzmir-Aydın istikameti trafiğe kapatıldı. Ulaşım Aydın- İzmir istikametinden iki taraflı sağlanıyor.

Çorlu- Kınalı ayrımı yolunun 38-40. kilometrelerinde türlü kısımlarda üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli gerçekleşiyor.

Ankara-Kırıkkale yolunun 25-27. kilometrelerinde yol üretim çalışmaları nedeniyle her iki istikamette şerit daraltması ve şerit aktarması yapılarak ulaşım ikişer şeritten denetimli devam ediyor.

Kırıkkale- Kırşehir yolunun 30-38. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları sebebiyle Kırıkkale-Kırşehir istikameti trafiğe kapatıldı. Ulaşım başka istikametten iki taraflı olarak sağlanıyor.

TAG Otoyolu’nun Gaziantep Batı-Gaziantep Kuzey kavşakları kısmı 8-12. kilometrelerinde köprülü kavşak üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli gerçekleşiyor.

Konya-Antalya yolunun Demirkapı Tünelleri Konya-Antalya istikameti sağ tüpü bakım tamirat çalışmaları hasebiyle kapatıldı. Ulaşım servis yolundan devam ediyor.

Trabzon Maçka yolunun 1-2. kilometrelerinde üstyapı tamirat ve düzenleme çalışması sebebiyle bölünmüş yolun Trabzon-Maçka istikametinde ulaşım tek şeritten denetimli sağlanıyor.

Karabük-Kastamonu yolunun 9-11. kilometrelerinde yol üretim çalışmaları nedeniyle ulaşım denetimli gerçekleşiyor.

Beyşehir-Isparta yolunun 25-44. kilometrelerinde yol imal çalışmaları hasebiyle ulaşım denetimli sağlanıyor.

Mesudiye-Sivas yolunun 50-53. kilometrelerinde meydana gelen heyelan sebebiyle ulaşım Mesudiye istikametinde tek şeritten devam ediyor.

Kaynak: AA / İktisat

Haberler.com

https://www.haberler.com/ekonomi/kara-yollarinda-yavas-gidilmesi-ve-trafik-isaretlerine-uyulmasi-gerekiyor-16610560-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir