Huawei, Audi ve Mercedes ile güçlerini birleştirebilir!

Huawei, Audi ve Mercedes ile görüşerek akıllı araba yazılımlarında ortak olmak istediğini açıkladı. İşte ayrıntılar.

Huawei, Audi ve Mercedes ile güçlerini birleştirebilir!
  • 0
  • 2
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Otomobil yazılımlarına değerli bir bütçe ayıran Huawei, bilgi-eğlence sistemlerinde ön plana çıkmak istiyor. Halihazırda Aito üzere alt markalarıyla dalda yer almış olsa da, kimi Alman araba üreticileriyle çalışmaya hazır olduğu bildirildi. Huawei; Audi ve Mercedes-Benz’e araba yazılımları satmayı teklif ediyor.

Huawei, akıllı araba için Mercedes ve Audi’yle görüşüyor iddiası

Çin’den gelen son raporlara nazaran Huawei, Mercedes ve Audi’ye akıllı araba yazılım ve donanım şirketlerinde pay sahibi olmalarını teklif etti. Bu atak, otomotiv pazarında güçlenmeye çalışan şirketin iştiraklerini Çinli üreticilerin ötesine taşımayı hedefliyor.

Huawei’nin Mercedes-Benz ile görüşmelere başladığı ve ilgili firmalara yüzde 3-5 oranında pay teklif ettiği aktarıldı. Fakat Mercedes, araba segmentinde kendi yazılımını kullanmak ve marka imajını korumak için teklifi reddetti.

Huawei’nin Audi’ye yaptığı teklifle ilgili detaylar ise belirsizliğini koruyor. Lakin kaynaklar, her iki şirketin de otonom sürüş teknolojisi konusunda iş birliği yapmak için görüşmelerde bulunduğunu doğruladı. Audi’nin bilhassa otonom sürüşte iştirake daha açık olduğu düşünüldüğünde, yatırım mutabakatı mantıklı görünüyor.

Huawei, hem araba yazılımlarını farklı şirketlere sunmak hem de Çin dışındaki güvenilirliğini artırmak istiyor. Bilhassa Audi ve Mercedes üzere dev üreticilerle ortak olmak, Huawei’nin küresel pazardaki rekabete katılmasına kapı aralayabilir.

Daha evvel Huawei CEO’su Yu Chengdong, ABD tarafından uygulanan kısıtlamalar hakkında konuştu. ABD yüzünden birçok firmanın Huawei’yi birincil ortağı olarak seçmek istemediğini tabir etti.

Peki siz bu bahis hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/huawei-audi-mercedes-akilli-otomobil

#radyo #haber #radyonabizcomtr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir