HTC sil baştan yapıyor! Uygun fiyatlı telefonlarda tozu dumana katacak

HTC, orta sınıf akıllı telefon pazarına geri dönüyor. Her yıl bir yahut iki aygıt sunmak isteyen şirket, bütçe dostu olacak.

HTC sil baştan yapıyor! Uygun fiyatlı telefonlarda tozu dumana katacak
  • 0
  • 0
  • 7 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

HTC, akıllı telefon pazarına geri dönmek için yeni bir strateji uygulamaya başlayacağını açıkladı. Tayvanlı şirket, amiral gemisi modellerden fazla orta sınıfa odaklanacak. Bilhassa Snapdragon 7 serisiyle birlikte 2024’te iki model çıkarmak istiyor.

HTC her yıl orta sınıf akıllı telefonlar çıkaracak

HTC Lider Yardımcısı Huang Zhaoying, verdiği yeni röportajda, son yıllarda kaybedilen ivmeyi tekrar kazanma gayretlerinden bahsetti. Buna nazaran HTC markasıyla her yıl bir ila iki orta sınıf telefon çıkarmayı planladıklarını açıkladı.

HTC, aygıtlarını Snapdragon 8 üzere üst seviye yonga setleriyle güçlendirmek yerine, uygun fiyatlı Snapdragon 7 serisi çipleri tercih edecek. Şirket, orta sınıf çiplerin hitap etmek istedikleri müşteri muhtaçlıklarını daha yeterli halde karşılayacağına inanıyor.

HTC ayrıyeten güç ve performans yerine “iletişim özelliklerine” öncelik vereceğini söylüyor. Bu, şirketin irtibat teknolojilerindeki patentleri kullanmasına ve akıllı telefonlarda yeni bir akım başlatmasına yardımcı olabilir. Ayrıntılar belgisiz, lakin uydu bağlantısı üzere özellikler olacağı düşünülüyor.

Şimdiye kadar bu stratejinin işe yaradığını da söylemek lazım. Örneğin bu yılın başlarında tanıtılan U23 serisi, orta sınıfa hitap ediyor. Lakin şimdi altı aydır piyasada olmasına karşın geçen yıl duyurulan Desire 22 Pro’dan yüzde 30 daha fazla sattı.

HTC’nin amiral gemisi pazara geri dönmesi istense de, şirket orta bütçeli eserlerle daha istikrarlı geri dönüşler yapmayı hedefliyor. Bu adım, kıymetli amiral gemileri yerine orta sınıfa hitap eden Motorola’nın kararına benziyor.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/htc-orta-sinif-akilli-telefon-2024

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir