Güney Kore’de köpek eti yasağına tepki! Çiftçiler polisle çatıştı

Güney Kore’de köpek yetiştirilen çiftliklerin sahipleri ve dal çalışanları, hükümetin köpek eti tüketimini yasaklamak istemesini protesto etti. Protesto esnasında çıkan arbedede polisin 3 kişi gözaltına alındı.

Güney Kore’de köpek eti yasağına tepki! Çiftçiler polisle çatıştı
  • 0
  • 2
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Güney Kore‘de köpek yetiştirilen çiftliklerin sahipleri ve kesim çalışanları, hükümetin köpek eti tüketimini yasaklamak istemesini protesto etti. Köpek yetiştiricileri, restoran sahipleri ve köpek eti sanayisinde çalışan yaklaşık 200 kişi, hükümetin ve iktidardaki parti üyelerinin bu ayın başında köpek etinin tüketilmesinin yasaklanmasına ait yasa tasarısına karşı çıkmak için başkanlık binasının önünde bir ortaya geldi. Protestocular, “Savaşacağız!” sloganları attı.

200 KİŞİ HÜKÜMET BİNASININ ÖNÜNDE TOPLANDI

Köpek yetiştiricileri, restoran sahipleri ve köpek eti sanayisinde çalışan yaklaşık 200 kişi, hükümetin ve iktidardaki parti üyelerinin bu ayın başında köpek etinin tüketilmesinin yasaklanmasına ait yasa tasarısına karşı çıkmak için başkanlık binasının önünde bir ortaya geldi.

“SAVAŞACAĞIZ” SLOGANLARI ATILDI

Eski Köpek Yetiştiricileri Birliği Lideri Ju Yeongbong, burada yaptığı konuşmada, bu alanda çalışanların birçoklarının 60-70 yaşlarında olduğunu, bu insanların yeni meslekler aramadıklarını ve Güney Koreli gençlerin çok az bir kısmının tüketmesi nedeniyle köpek eti üretiminin 15-20 yıl içerisinde yok olacak bir iş kolu olduğunu anlattı.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Protesto esnasında çıkan arbedede polisin 3 kişiyi gözaltına aldığı aktarıldı. Protestocular, hükümetten uygulanacak yasak öncesi mühletin uzatılması ve maddi dayanak talebinde bulundu.

Kaynak: AA / Siyaset

Haberler.com

https://www.haberler.com/politika/guney-kore-de-kopek-eti-tuketimine-karsi-protesto-16582893-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir