GTA 6 PC çıkışını bekleyenlere makus haber! Eski Rockstar geliştiricisi konuştu

GTA 6’nın PC çıkışıyla ilgili yorum yapan bir Red Dead Redemption 2 geliştiricisi, bekleyenlere makûs haberi verdi. İşte detaylar…

GTA 6 PC çıkışını bekleyenlere makus haber! Eski Rockstar geliştiricisi konuştu
  • 0
  • 1
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Eski bir Rockstar geliştiricisinin görüşlerine nazaran, Grand Theft Auto 6’nın (GTA 6) PC’de merakla beklenen çıkışı uzun sürebilir. Eski bir Rockstar animatörü olan Mike York, kısa bir müddet evvel bahisle ilgili bakış açısını paylaşarak, PC oyuncularının ikonik serinin bir sonraki kısmını deneyimlemeden evvel değerli bir bekleyişle karşı karşıya kalabileceğini öne sürdü.

GTA 6, PC’ye beklenenden çok daha geç çıkabilir

York’un yorumu, birinci GTA 6 fragmanının oyun içi imgeler içerdiğini tez etmesinin akabinde dikkat çekmiş ve sergilenen görsellerin nitekim de 2025 yılında piyasaya sürülecek en son eseri temsil edeceğini ileri sürmüştü. York son açıklamasında PC çıkış vakit çizelgesine değinerek, GTA 6’nın PC platformuna gelmesinin “uzun bir zaman” alacağına inandığını tabir etti.

York’a nazaran Rockstar, dikkatini PC sürümüne çevirmeden evvel oyunla başarabileceklerinin “sınırlarını zorlayarak” PS5 üzere mevcut jenerasyon konsolların yeteneklerini en üst seviyeye çıkarmaya odaklanacak. GTA 6 fragmanında art plan karakterlerinin harikulâde kalitesinin altını çizerek, oyunun ortamındaki ortalama oynanamayan karakterlerin (NPC’ler) bile öteki oyunlarda bulunan standart NPC görünümlerini aştığını vurguladı.

GTA 6’nın PC çıkışı Rockstar tarafından resmi olarak onaylanmamış olsa da, York’un yorumları bunun yakın bir vakitte gerçekleşmeyeceğini gösteriyor. Oyunun PS5 ve Xbox Series X için 2025’te çıkacağını bilgisini veren birinci fragmanında PC çıkışından hiç bahsedilmemesi PC oyun meraklıları ortasında tasaya neden oldu.

Ancak York’un görüşleri, gecikmenin Rockstar’ın oyunu PC’ye uyarlamadan evvel konsollarda çığır açan bir tecrübe sunmaya olan bağlılığının bir sonucu olabileceğini ima ederek bir umut ışığı sunabilir.

GTA 6’nın PC’deki potansiyel gecikmesi Rockstar’ın geçmişteki aksiyonlarıyla de eşleşiyor. Serinin GTA 4 ve GTA 5 üzere evvelki oyunları, birinci konsol çıkışlarından birkaç yıl sonra PC’ye geldi. Rockstar’ın en son gişe rekorları kıran oyunu Red Dead Redemption 2 bile misal bir yol izleyerek konsollardaki çıkışından bir yıldan fazla bir müddet sonra PC’ye ulaştı.

Hayranlar GTA 6 hakkında daha fazla detay beklerken, bilhassa PC cephesinde kendilerini uzun bir bekleyişe hazırlamaları gerekebilir üzere görünüyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/gta-6-pc-cikisi-bekleyenlere-kotu-haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir