Gençlik ve Spor Bakanı Bak’tan usta işi penaltı! Rabona tekniğiyle topu 90’a yolladı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Zeytinburnu’nda bir spor tesisinin açılış merasiminde attığı penaltıyla yıldız futbolculara adeta taş çıkarttı. Penaltıyı “rabona” tekniğiyle kullanan Bakan Bak, topu tam 90’a nişanlarken attığı golün görüntüsü saatler içinde 1 milyon görüntülenmeye ulaştı.

Gençlik ve Spor Bakanı Bak’tan usta işi penaltı! Rabona tekniğiyle topu 90’a yolladı
  • 0
  • 0
  • 4 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak‘ın bir spor tesisi açılışında kullandığı penaltı atışına ait görüntü kısa müddette yüzbinlerce görüntülenme aldı. Ayağında kundurasıyla penaltıyı rabona tekniğiyle kullanan Bakan Bak, topu tam 90’a nişanlarken, genç kaleci topu sadece ağlarında görebildi.

BAKAN BAK SPOR TESİSİNİN AÇILIŞINA KATILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Zeytinburnu’nda 21 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen kapalı pazar yeri, otopark ve spor tesisinin açılışına katıldı. Programda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak “Dünyanın en büyük kapalı spor salonları, spor tesisleri daima Türkiye’de, işte bunun için de çok gururluyuz. Sportmenlerin muvaffakiyetlerini görüyoruz” dedi.

“38 TANE STADYUM YAPILDI, 4-5 STADIN İNŞAATI DEVAM EDİYOR”

Amatör sporların gelişmesi için bu türlü tesislerin çok kıymetli olduğunun vurgulayan Bakan Osman Aşkın Bak şöyle devam etti; “Bana nazaran amatör spor yöneticileri birer kahramandır. Biz de o denli yetiştik. Burada tüm ailelere sesleniyoruz. Uyuşturucu ile çabada, bağımlılıkla gayrette bu türlü tesisler çok kıymetlidir. Mahallenin çocukları buraya gelip toplanacak, birbirleriyle oynayacak, tanışacak ve makûs alışkanlıklardan korunacak. Bu tesislerle bir arada artık dünyanın en büyük tertiplerini Türkiye yapıyor. Türkiye aranan ülke, tertipler için, şampiyonlar için artık aranan ülke. Malumunuz 2032 Avrupa Futbol Şampiyonasını İtalya ile bir arada Türkiye organize edecek. Yapılan 38 tane stadyum var, 4-5 tane stat daha devam ediyor. Dünyanın en büyük kapalı spor salonları, spor tesisleri daima Türkiye’de, işte bunun için de çok gururluyuz. Atletlerin muvaffakiyetlerini görüyoruz. Ulusal Grubumuz kümesinde önder Almanya’ya gidiyor, bugün de kuralar çekiliyor. Almanya’da tüm statları gurbetçilerimiz dolduracak, konutumuzda üzere oynayacağız.

GENÇLERİN İSTEĞİYLE PENALTI ATIŞININ BAŞINA GEÇTİ

Konuşmaların akabinde Bakan Osman Aşkın Bak ve beraberindeki heyet yeşil alanda gençlerle buluştu. Burada gençlerin isteğiyle penaltı atışının başına geçen Bak, kullandığı penaltı ile futbolculara adeta taş çıkarttı.

RABONA TEKNİĞİYLE TOPU 90’A GÖNDERDİ

Rabona tekniğiyle penaltıyı kullanan Bak, 90’a diye tabir edilen üst ağlara topu göndermeyi başardı. O anları toplumsal medya hesabından paylaşan Bakan Bak, kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/genclik-ve-spor-bakani-bak-tan-usta-isi-penalti-16590339-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir