Ford Ranger’a rakip! Yeni Fiat Titano

Fiat Titano modeli ile off-road denince akla gelen birinci marka olmayı hedefliyor! İşte bahisle ilgili ayrıntılar…

Ford Ranger’a rakip! Yeni Fiat Titano
  • 0
  • 1
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Globalleşme ve büyüme maksatları doğrultusunda çeşitli adımlar atan İtalyan markası Fiat yeni bir alana daha yelken açıyor. Cezayir’e açılan fabrikayla birlikte yeni modellerin haberleri gelmeye başladı. Uzun vakit sonra pikap segmentine tekrardan göz diken Fiat bu defa savlı bir giriş yapıyor. İşte Fiat markasının yeni pikap modeli Fiat Titano ve detayları…

Off-road denince akla gelen birinci model olmayı planlıyor!

İtalyan markanın pikap dalına yine dönüşü olarak nitelenen Fiat Titano, markanın sevilen modeli Doblo’nun da üretiminin Bursa fabrikasından kaydırıldığı Cezayir fabrikasında yapılıyor. Cezayir ve bulunduğu bölgede satışların hedeflendiği Titano modeli bilhassa Ford Ranger, Mitsubishi L200, Nissan Navara üzere modellere baş tutuyor.

Araca önden bakıldığında dev bir ızgara sizleri karşılıyor. Genel sınırlarda sert ve güçlü çizgilere sahip olan model off-road sevenler için tasarım olarak gereken her şeyi sunuyor. Cezayir piyasasına da uyması istenen model için birçok opsiyon seçeneği mevcut çünkü aracın tanıtım görsellerinde elektrikli koltuklar göze çarpmakta.

Aracın üretimine dönersek aslında “ortak mimari” dediğimiz bir sistemle üretiliyor. Modelin temelleri Peugeot Landtrek pikap modeline ilişkin. Peugeot Landtrek modeli de aslında Çin asıllı Changan Kaicene F70 modeli ile birebir altyapıya sahip. Elhasıl İtalyan Titano aslında uzaktan akrabalık olsa da Çin asıllı diyebiliriz.

Titano modeline geri dönersek araç bugün itibariyle Cezayir’de satışa sunuldu. 1.9 litrelik hacme sahip motor ile satılan Titano bu ünite ile 350 Nm tork ve 150 Hp güç üretiyor. Bu üniteye 6 ileri manuel şanzıman ile hükmediyorsunuz. Aracın arazi yetenekleri ile alakalı hususlarda şimdi test görüntüleri yayınlanmadı ilerleyen günlerde gelecektir.

Peki siz Fiat Titano hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/ford-ranger-rakip-yeni-fiat-titano

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir