2023’ün en güzel oyunu Xbox’a geliyor!

Baldur’s Gate 3 nihayet Xbox Series X/S için yayınlandı. Bu da yıl bitmeden MacOS dahil tüm platformlara geldiğini gösteriyor.

2023’ün en güzel oyunu Xbox’a geliyor!
  • 0
  • 1
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Game Awards 2023 kapsamında yılın oyunu seçilen Baldur’s Gate 3, bir platforma daha genişledi. MacOS’a bile çıkış yapan oyun, sonunda Xbox Series X/S konsolları için yayınlandı. Bu, Eylül’de PS5 için sunulan oyunda 3 aylık bir gecikmeye işaret ediyor.

Xbox Series X/S için Baldur’s Gate 3 yayınlandı

Baldur’s Gate 3, PC ve PlayStation 5 sürümlerinin akabinde nihayet Xbox platformuna da sunuldu. RPG dünyasının en âlâ üretimlerinden biri olarak görülen oyun, artık Xbox Series X/S konsollarında satın alınabilir durumda. Fiyatı ise Xbox Store’da 1300 TL olarak belirlendi.

Oyun birinci olarak Ekim 2020’de PC ve Stadia’da erken erişime girdi. Sistemli güncellemelerle son iki yılda içeriğini genişletti. BG3’ün tam sürümü ise 30 Ağustos’ta Windows PC’lere çıkış yaptı. Bu da Dungeons & Dragons macerasının tamamlandığı ve oyuncuların tam sürüme erişebileceği manasına geliyordu.

Geçtiğimiz Eylül ayında ise PlayStation 5’e yayınlanarak büyük beğeni topladı. Lakin Xbox sahipleri, Baldur’s Gate tecrübesinin konsollarına gelmesi için beklemek zorunda kaldı. Larian Studios, gecikmenin ana nedeni olarak Series X ve S ortasındaki performans farkını gösterdi.

Series S’te co-op tecrübesini sunamayacağını açıklayan şirket, Xbox sahiplerini daha fazla bekletmek istemediğini lisana getirdi. Bu özelliğin Series S sahiplerine güncellemeler yoluyla sunulacağı düşünülüyor. Oyunun temel sürümü 1300 TL’den; Digital Deluxe Edition ise 1450 TL’den satışa çıktı.

BG serisinin en yeni üretimi olan Baldur’s Gate 3, geçtiğimiz saatlerde yılın oyunu da seçildi. Ayrıyeten En Âlâ RPG, En Düzgün Topluluk Dayanağı ve En Güzel Çok Oyunculu mükafatlarını de kazandı. Oyundaki Gale karakterini seslendiren Neil Newbon ise En Düzgün Performans mükafatını aldı.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/baldurs-gate-3-xbox-series-x-s

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir