‘Fatih Terim Fonu’ davasında eski futbolcu Semih Kaya için zorla getirme kararı

Ortalarında futbol dünyasından Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 18 mağdurun banka şube müdürü Seçil Erzan tarafından dolandırılmasına ait davanın orta kararında, mahkemenin eski futbolcu Semih Kaya’nın şahit sıfatıyla zorla getirilmesine karar verdiği ortaya çıktı.

‘Fatih Terim Fonu’ davasında eski futbolcu Semih Kaya için zorla getirme kararı
  • 0
  • 1
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Banka şube müdürü Seçil Erzan ve 6 sanığın yargılandığı davanın İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 21 Kasım tarihinde görülen birinci duruşmasında tutuklu sanıklardan Atilla Yörük ve Nazlı Can’ın tahliyesine karar verilmişti. Mahkeme orta kararında Semih Kaya, Kaya’nın menajeri Fırat Özdemir, Seçil Erzan’ın kuzeni Tanın Yılmaz ile eşi Merve Yılmaz, Fatih Terim’in bir periyot yardımcılığını yapan Müfit Erkasap’ın eşi Parıltı Erkasap, eski erkek arkadaşı avukat Candaş Gürol, Mustafa Sefa, Nilgün Otomobilci, Gülsenal Bayramova, Oğuzhan Özerk ve Bülent Onat’ın şahit olarak dinlenmeleri için zorla getirme kararı çıkarılmasına hükmetti.

“SEMİH KAYA’DAN YAKAMI KURTARAMADIM” DEMİŞTİ

Erzan savcılık sözünde, Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir’in “Seni Türkiye’de yaşatmazlar, benim çok tanıdığım var, MİT liderini tanıyorum, Türkiye’de herkesi tanıyorum.” diyerek beni daima tehdit ettiklerini, Göktürk’teki meskenine gelerek “Sen burda yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız.” dediklerini sav etmişti. Erzan, “Semih Kaya’dan birinci olarak fon vaadiyle para aldığım doğrudur. Kendisinde 3 milyon 200 dolar para aldım. Bu parayı modül parça bazen odamda bazen dışarıda olacak halde teslim aldım. Bir seferinde Semih Kaya’dan Ali Yörük teslim almıştır. Lakin 5 milyon 700 bin dolar halinde geri ödememe karşın Semih Kaya’dan yakamı kurtaramadım. Semih Kaya bana ‘Bu parayı vermek zorundasın’ dedi. Senden bu parayı her ne olursa olsun alacağım. Ben o periyot Semih Kaya’ya fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan’dan aldım. Daha doğrusu onlardan fon vaadiyle bir formda para alıp Semih Kaya ve Fırat Özdemir’den kurtulmak için her ikisine de ödeme yaptım” demişti.

SANIKLARIN 6 AYLIK TELEFON DÖKÜMLERİ GELECEK

Mahkeme, sanıkların telefonlarına ait cürüm tarihinden geriye gerçek son 6 aylık arama, aranma ve baz kayıtlarına ait dökümün BTK’dan talep edilmesine de karar verdi. Erzan’ın avukatının talebi doğrultusunda isimli emanette bulunan üzerinde çatlaklar bulunan siyah Apple marka telefonun da hata kanıtlarının tespiti gayesiyle uzmana verilmesine karar verildi. Erzan’ın soruşturma etabında bilgisayarından yapılan incelemenin sonucundaki uzman raporunun da savcılıktan sorulması kararlaştırıldı.

19’UNCU ŞİKAYETÇİ EKLENMİŞTİ

18 mağdurun yer aldığı evraka, Mert Zeydanlı da 19’uncu şikayetçi olarak eklenince “Özel Dokümanda Sahtecilik” ve “Tacir yahut Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket İsmine Hareket Eden Bireylerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık” cürümlerinden sanık Seçil Erzan hakkında istenen ceza da 69 yıldan 226 yıla kadar mahpus istemine çıkmıştı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/arda-turan-ve-diger-sporcularin-dolandiricilik-davasinda-semih-kaya-tanik-olarak-dinlenecek-16584417-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir