100 Yıllık mirasa yakışır tertipler

Şehitkamil Belediyesi, Cumhuriyetinin 100. yılına özel düzenlediği etkinliklerle gençliği, sportif faaliyetlerle bir ortaya getiriyor.

100 Yıllık mirasa yakışır tertipler
  • 0
  • 3
  • 2 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Şehitkamil Belediyesi, Cumhuriyetinin 100. yılına özel düzenlediği etkinliklerle gençliği, sportif faaliyetlerle bir ortaya getiriyor. 2023 yılı içerisinde planlanan 100 farklı gençlik ve spor tertibi, büyük bir coşku ve ilgiyle devam ediyor.

Cumhuriyetin 100. yılına özel 100 farklı gençlik ve spor tertibini muvaffakiyetle yürüten Şehitkamil Belediyesi, Aralık ayında gerçekleştirilecek olan 12 farklı tertiple binlerce sporcuyu final heyecanına taşıyacak.

Akıl ve zeka oyunları, basketbol, bisiklet, badminton, cimnastik, tabiat sporları, futbol, halk oyunları, sualtı sporları, sutopu, satranç ve yüzme branşlarında düzenlenecek etkinliklerle tertip zinciri tamamlanacak. Bugüne kadar gerçekleştirilen tertiplerle 70 binin üzerinde atletin iştirak sağladığı etkinlikler, sporseverler tarafından da büyük bir ilgiyle takip edildi.

Büyük bir tertip zinciri tamamlanacak

Etkinliklerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, Kasım ayı itibariyle 88 aktifliğin muvaffakiyetle tamamlandığı bilgisini paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

“Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına özel düzenlediğimiz tertiplerle çocuklarımızın ve gençlerimizin yeteneklerini sergilemelerine imkan tanıdık. Sporun birleştirici gücü ile birlikte ülkemizin 100 yıllık büyük mirasına yakışır bir biçimde kutlamalara devam ediyoruz. Ocak ayında başladığımız ve Kasım ayı itibariyle 88.’si tamamlanan tertiplerde kıymetli öğrencilerimizi, spora teşvik etmek ve spor alanlarında bir ortaya getirme konusunda kıymetli bir adım daha attık. Aralık ayında gerçekleştirilecek olan 12 farklı tertiple birlikte bu büyük tertip zinciri tamamlanmış olacak. Bu noktada emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Tertiplere katılan ve dereceye giren tüm atletlerimizi kutluyorum.” – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal

Haberler.com

https://www.haberler.com/spor/100-yillik-mirasa-yakisir-organizasyonlar-16584650-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir