Facebook profil kilitleme nedir? Nasıl yapılır?

Bu yazımızda Facebook profil kilitleme nedir ve Facebook profil kilitleme nasıl yapılır sorularını cevaplandıracağız.

Facebook profil kilitleme nedir? Nasıl yapılır?
 • 0
 • 7
 • 29 Kasım 2023
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...
 • +
 • -

Facebook, hesap silme ve hesap dondurmaya alternatif bir prosedür olarak profil kilitleme özelliğini yakın vakitte kullanıma sundu. Bu yazımızda bu süreç nedir ve nasıl yapılır? sorularını tüm ayrıntılarıyla cevaplandıracağız.

Facebook profil kilitleme nedir?

Facebook profil kilitleme, profilinizi arkadaşlarınız dışında kalan tüm şahıslardan gizlemenizi sağlayan yeni bir özelliktir. Facebook hesabını kilitlediğiniz vakit, fotoğraflarınızı, profil fotoğrafınızı, kapak fotoğrafınızı ve gönderilerinizi yalnızca arkadaşlarınız görebilir. Herkese açık olarak paylaştığınız gönderileriniz otomatik olarak yalnızca arkadaşlar olarak değiştirilir. Hakkında bilgilerinizin birçok gizlenir.

Bununla birlikte Facebook hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Beşerler sizi tekrar Facebook’ta arayabilir ve arkadaşlık isteği gönderebilirler. Ayrıyeten profilinizi kilitlediğinizde arkadaşınız olmayan şahıslar Kümelerde ve Etkinliklerde paylaştığınız gönderileri görebilir. Tıpkı Kümede yahut Aktiflikte olduğunuz lakin Facebook’ta arkadaşınız olmayan bireyler ana profilinize geldiğinde fotoğraflarınızı, gönderilerinizi, albümlerinizi, öykülerinizi ve profil fotoğrafınızın büyük halini göremez. Tüm bu özellikleriyle profil kilitleme, hesap dondurma sürecine uygun bir alternatiftir.

Profil kilitleme nasıl yapılır?

 • Facebook uygulamasını açın ve Profil sekmesine gelin.
 • Profili Düzenle butonunun yanında bulunan ”…” üç noktaya dokunun ve açılan menüden Profili Kilitle seçeneğini seçin.
 • Açılan ihtar penceresinde Profilini kilitle butonuna dokunun.

Yukarıdaki adımları yaparak hem PC’den hem de Android ve iOS‘ta kelam konusu süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook profil kilidi nasıl kaldırılır?

Kilitlemiş olduğunuz hesabınızın kilidini açmak için Profil sayfanızda ”…” üç noktaya dokunup Profilin Kilidini Aç seçeneği seçmeniz kafidir.

Facebook profil kilidi özelliğini neden kullanmalıyım?

Artık birçok kişi Facebook hesabını etkin olarak kullanmamaktadır. Fakat arkadaşlarıyla bağını koparmak istememekte ve paylaştığı eski fotoğrafları da arşiv niteliğinde saklamak istemektedir. Siz de Facebook hesabınızı kapatmak istemiyor, fakat tanımadığınız şahısların yahut arkadaşlık isteğini kabul etmediğiniz şahısların profilinizi görmesini istemiyorsanız, profil kilitleme sizin için uygun bir seçenek olacaktır.

Bu özellik birebir vakitte Facebook’un kullanıcılarını kaybetmemek için geliştirdiği bir özelliktir. Birçok kişi Facebook’u eskisi üzere faal kullanmadığından hesaplarını silmekte yahut dondurmaktadır. Meta, bunun önüne geçebilmek için profil kilitleme seçeneğini bir alternatif olarak sundu.

Bu süreç hakkında merak ettiğiniz soruları bize yorum kısmından sorabilirsiniz.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/facebook-profil-kilitleme-nedir-nasil-yapilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir