Engellenemiyor fakat hızlandırılıyor! İşte YouTube reklamları için çözüm!

Hızlandırma yaparak YouTube reklamlarından kurtulmak ister misiniz? İşte karşınızda hızlandırarak YouTube reklam engelleme çözümü!

Engellenemiyor fakat hızlandırılıyor! İşte YouTube reklamları için çözüm!
  • 0
  • 8
  • 26 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

YouTube ve reklam engelleyici uygulamalar ortasındaki savaşı hatırlarsınız. Platform kullanıcıların reklamsız YouTube tecrübesini yalnızca Premium üyelik satın alarak kullanabilmesi için reklam engelleyici uygulamalarla alakalı sert kurallar ve tedbirler aldı. Lakin yeni bir uygulama bu sorun için makul bir tahlil üretiyor. İşte hızlandırarak YouTube reklam engelleme tahlili ve detayları…

YouTube reklamları engellenemiyorsa hızlandırılıyor!

YouTube’un yeni reklam siyasetine nazaran artık kullanıcılar web üzerinde reklam engelleyici uygulamalar kullanamaz. Aksi takdirde platform kullanıcıların görüntü izlemesini engelliyor. Bu sebeple birçok kullanıcı hali hazırda kullandığı “ad blocker” ve türevi uzantıları Chrome üzerinden kaldırdı. Lakin YouTube reklamları önemli manada hudut bozucu bir noktada.

Videoyu anlık olarak durdurup devam etmek istediğinizde ortaya çabucak 2 adet reklam giriyor. Birtakım reklamlar hakikaten uzun ve atlama müsaadesi verilmiyor. Bunun yanında reklamlar görüntülerin en acılı noktalarında giriyor bu da YouTube tecrübenize ziyan veriyor. Yani platform bir yandan kendine de ziyan veriyor. Bu yüzden hızlandırarak YouTube reklam engelleme usulü herkes için âlâ bir tahlil olabilir.

Konuyla ilgili yeni geliştirilen bu tahlil epeyce enteresan. Evet reklamları atlayamıyoruz fakat hızlandırabiliriz. Chrome Web Mağazası’nda bulunan “Ad Speed Up” uygulaması platformdaki reklamları hızlandırıyor. Görüntülerin hızlandırma ayarları ile oynayan uygulama sayesinde 30 saniyelik bir reklam yaptığı 16 kat hızlandırma sayesinde yalnızca 2 saniye sürüyor. Sizeyse yalnızca “Atla” tuşuna basmak kalıyor.

Uygulama şimdilik yalnızca reklamın süratiyle oynayarak süratlice bitmesini sağlıyor. Burada sizi memnun eden kısım 30 saniyenizi değil de 2 saniyenizi harcıyor olmak. İlerleyen süreçlerde uygulamaya “Atla tuşuna basmak” vb. özellikler de gelecek. Böylelikle izlediğiniz içeriğin ortasından yalnızca 2 saniyeliğine geçecek olan ufak bir kesit görmüş olacaksınız ve akabinde içeriğinizi izlemeye devam edebileceksiniz.

Peki siz hızlandırarak YouTube reklam engelleme tahlili hakkında ne düşünüyorsunuz?

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/hizlandirma-youtube-reklam-engelleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir