En ucuz RTX 4050 laptop! MSI Thin GF63 12V inceleme!

En ucuz RTX 4050 laptop modellerinden MSI Thin GF63 12V inceleme masamızda! Bakalım eser bizlere neler sunuyor?

En ucuz RTX 4050 laptop! MSI Thin GF63 12V inceleme!
  • 0
  • 1
  • 9 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -


MSI’ın hem taşınabilirlik hem de performansa gereksinim duyan kullanıcılar için tasarladığı Thin serisinin yeni modellerinden MSI Thin GF63 12V inceleme görüntüsü ile karşınızdayız. İndirimli fiyatıyla birlikte hem RTX 40 serisi harici grafik kartı hem de Intel’in H serisi güçlü işlemcisini bir ortada satın alabiliyorsunuz. Pekala MSI Thin GF63 12V bizlere neler sunuyor?

MSI Thin GF63 12V inceleme

MSI Thin GF63 12V inceleme görüntümüzü aşağıda izleyebilirsiniz. İncelemeyi yazılı olarak okumak istiyorsanız, görüntünün altından makalemizi okumaya devam edebilirsiniz. Âlâ seyirler..

MSI Thin GF63 12V satın almak için buraya tıklayın

21.7 mm kalınlığai 1.86 kg tartıya sahip olan MSI Thin GF63, fırçalanmış alüminyum tasarımı ile dikkat çekiyor. Yalnızca kırmızı renkle, tek renkli alttan aydınlatmalı klavye ile bir arada gelen MSI Thin GF63 12V’de 15.6 inç büyüklüğünde IPS ekrana yer veriliyor. Yan taraflarda incelen çerçevelere sahip olan ekranın gelin özelliklerine bakalım.

Full HD yani 1920 x 1080 piksel çözünürlük sunan IPS ekran, 144 Hz yenileme oranına sahip. Bilgisayarın altında çift taraflı 2 x 2 watt gücünde dahili hoparlörlerle birlikte gelen bilgisayar, Nahimic 3 ses yükselticisiyle birlikte ses sistemlerine ya da kulaklıkla bağladığınızda çok daha gelişmiş bir ses elde edebiliyorsunuz.

İncelediğimiz bilgisayarın giriş çıkış portlarına baktığımızda sağ tarafta 2 tane 3.5 mm’lik altın kaplama ses jaklarını görüyoruz. Mikrofon ve ses için farklı başka jack girişi konulmuş.

Sağ tarafta 2 tane A tipi USB 3.2 Gen1 ilişkisi sunan bilgisayar ayrıyeten Type C formunda USB 3.2 Gen 1 ve Display Port kombo çıkışu sunuyor. Yeniden sağ tarafta RJ45 ethernet jakı ile bir arada kensington kilidi mevcut.

Ürünün bana nazaran sol tarafında ise tekrar A tipi USB 3.2 Gen1 ilişki portu ve güç girişi mevcut. Eserin ardında ise tek çıkış bulunuyor o da HDMI. Yani DisplayPort ve HDMI ilişkileriyle bir arada birebir anda 2 monitöre de imaj aktarabiliyorsunuz.

MSI Thin GF63 12V özellikleri

Gücünü Intel’in H serisi işlemcilerinden olan Core i5-12450H’den alan bilgisayar fizikî olarak 8 çekirdeğe sahip. 4 performans, 4 tane de verimlilik çekirdeğine sahip olan işlemci, Turbo Boost ile suratını 4.4 GHz’e kadar çıkartabiliyor.

Hyper Threading sayesinde sanal olarak 12 çekirdekli üzere gözüken işlemci fizikî olarak 8 çekirdekli. 12 MB ön belleğe sahip olan işlemcinin TDP pahası ise 45 watt.

Ekran kartı tarafında da Nvidia’nın GeForce RTX 4050’nin kullanıldığını görüyoruz. Dynamic Boost ile bir arada 45 watt azamî grafik gücüne erişebilen ekran kartının boost frekansı ise 1605 MHz.

6 GB GDDR6 görüntü belleğine sahip olan ekran kartı ayrıyeten DLSS 3 üzere Ada Lovelace mimarisinin tüm yeteneklerini sizlere sunuyor.

Nvidia Studio şoförleriyle birlikte, ince ve güçlü bir iş bilgisayarına dönüşebilen MSI Thin GF63, Nvidia Game Ready şoförleriyle de birlikte tam bir oyuncu bilgisayarı.

Full HD çözünürlüklü ekranıyla bir arada, DLSS 3’ü de aktive ettiğinizde oyunlarda tesirli bir performans yakalayabiliyorsunuz.

Yine Nvidia’nın RTX serisi kartlarda sunduğu ışın izleme teknolojisinden de RTX 4050’de yararlanabiliyorsunuz.

RAM tarafına baktığımızda bilgisayarın üzerinde 2 tane RAM slotu mevcut. 2 slot toplamda 64 GB’a kadar RAM takviyesi sunuyor. İncelediğimiz modelde tek 8 GB’lık RAM kullanılmış.

Siz bilgisayara 8 GB daha RAM ekleyebilir, 8 x 2 = 16 GB olarak satın alabilirsiniz. Ayrıyeten MSI tarafında RAM ekletme, garanti sorunu oluşturmuyor. Siz ekleyemiyorsanız, servisten de eklemesini de isteyebiliyorsunuz.

Ülkemizde eserin fiyatının daha da uygun tutulması için RAM, 8 GB olarak bırakılmış. Bilgisayarın potansiyelini kullanabilmeniz için ben asgarî 16 GB RAM öneririm.

İncelediğimiz bilgisayarda 512 GB kapasiteli, 4. nesil PCI Express takviyesine sahip NVMe tabanlı SSD kullanılmış. Bu bilgisayara toplamda 2 disk takabiliyorsunuz. Bunların 1 tanesi NVMe disk, 1 tanesi de 2.5 inçlik SATA SSD ya da HDD.

MSI Thin GF63 12V bağlantı özellikleri

Intel’in WiFi 6 AX201 modemi ve Bluetooth 5.2 takviyesine sahip olan bilgisayar, kablolu ve kablosuz olarak çağdaş temas ünitelerine takviye veriyor.

Cooler Boost soğutma sistemi

İncelediğimiz bilgisayar, ince bir dizayna sahip. Bu dizaynın içerisinde 45w gücünde işlemci ve harici ekran kartı da bulunuyor. Cooler Boost soğutma sistemiyle bir arada hem sessiz hem de serin bir halde, performanstan ödün vermeden bilgisayarı kullanabiliyorsunuz.

MSI Center üzerinden kullanım senaryonuzu seçip, bilgisayarın fan ve güç seçeneklerini özelleştirebiliyorsunuz. Sessiz senaryoda bilgisayar nitekim sessiz. Tam yükte, bilgisayarın fanlarını da tam performans çalıştırdığınızda fan sesi duyuluyor.

Batarya: 51 watt saat gücünde 3 hücreli gömülü batarya kullanan MSI, 120 wattlık adaptörle birlikte eseri sizlere sunuyor.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/en-ucuz-rtx-4050-laptop-msi-thin-gf63-12v-inceleme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir