Elon Musk’ın yapay zekası Twitter’a eklenecek!

Elon Musk’ın yapay zekası Grok, X platformuna entegre ediliyor. Twitter yeni yapay zeka ile doğrulama özelliği alacak.

Elon Musk’ın yapay zekası Twitter’a eklenecek!
  • 0
  • 8
  • 27 Kasım 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Elon Musk’ın yapay zeka şirketi xAI, geçtiğimiz haftalarda Grok isimli sohbet botunu erişime açtı. ABD’deki makul X Premium+ kullanıcılarına sunulan yapay zekanın çok yakında X (Twitter) ile entegre olacağı açıklandı. “Grok, tahlil et!” isimli özellik, paylaşımların doğruluğunu test edecek.

X paylaşımlarını “Grok, tahlil et” ile doğrulayabilirsiniz

Elon Musk’ın ChatGPT’den bile daha güzel olacağını söylediği Grok, şu anda birtakım test kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. Fakat herkese ne vakit sunulacağı merak konusu haline geldi. Yapay zekanın, tüm kullanıma açılmadan evvel ise Twitter ile entegre edileceği bildirildi.

Musk’ın açıklamasına nazaran, Twitter’da “Grok, tahlil et!” formunda bir düğme olacak. Bu, kullanıcılarını yapay zeka yardımıyla platformdaki gönderileri ve içeriğin doğruluğunu tahlil etmesini sağlayacak. Ayrıyeten yapay zekanın içerikler hakkında yorum yapacağı da düşünülüyor.

Bu duyuru heyecan verici olsa da, kimi kullanıcılarda kapalılık kaygılarına yol açtı. Grok’un güvenlik tedbirlerinden mahrum olabileceğini savunan kullanıcılar, bilgilerinin Grok ile incelenmesini yanlışsız bulmadı.

Musk’ın daha evvel “asi” olarak isimlendirdiği yapay zekası, bu kaygıları daha da artırıyor. Sohbet botunun, X platformundaki geniş kullanıcı kitlesini incelemesi ve tahlil etmesi yanlışsız bulunmuyor. Lakin “Grok, tahlil et” düğmesinin birinci kademede X Premium sahiplerine sunulacağı düşünülüyor.

X Premium+ fiyatı ne kadar?

Yapay zeka takviyeli sohbet botu Grok‘u kullanabilmek için X Premium+ abonesi olmanız gerektiğini belirtmiştik. Pekala bunun için ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor? X Premium+ aylık fiyatı 300 TL iken, yıllık fiyatı ise 3 bin 139 TL.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Shiftdelete

https://shiftdelete.net/elon-musk-grok-yapay-zeka-x

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir