Edremit’te yapılan şok asayiş ve trafik uygulamasında silah ve uyuşturucu ele geçirildi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan şok asayiş ve trafik uygulamasında silah, uyuşturucu unsur ele geçirildi. Aranan 10 şahıs yakalandı.

Edremit’te yapılan şok asayiş ve trafik uygulamasında silah ve uyuşturucu ele geçirildi
  • 0
  • 1
  • 4 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Balıkesir‘in Edremit ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan şok asayiş ve trafik uygulamasında silah, uyuşturucu unsur ele geçirildi. Aranan 10 şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye nazaran, Ulusal güvenlik, genel sıhhat ve asayiş ile kamu nizamının sağlanması, kabahat yahut kabahatin işlenmesinin önlenmesi, şüpheliler ile aranan şahısların yakalanması ve hata ögelerinin ele geçirilmesine yönelik Balıkesir’in Edremit ilçesinde, cürüm işlenme potansiyeli yüksek olan mahalle, park, bahçe, meydan ve umuma açık yerlerde asayiş; trafiğin ağır olduğu farklı hareket noktalarında ise trafik tarafından yapılan Şok Asayiş ve Trafik Uygulaması yapıldı.

23 grup, 4 tim çevik kuvvet ve 181 işçi ile yapılan şok asayiş uygulamasında 683 şahıs GBT sorgusu yapıldı. Çeşitli hatalardan aranan 10 şahıs gruplarca yakalandı.

Yapılan operasyonda yapılan aramalarda 2 kişinin üzerinden 3 gram esrar, 7 adet sentetik hap ele geçirildi. Ayrıyeten 3 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ilişkin 17 adet fişek ele geçirildi. Ruhsatsız silahlar ile ilgili 3 şahıs hakkında süreç başlatıldı. Öte yanda yapılan çalışmada 1 adet ruhsatsız tüfek ve 30 adet kartuş ele geçirildi.

Gece boyunca 23 umma açık istirahat ve cümbüş yeri denetlendi. 1 işletmeye sigara içirmekten, 1 işletmeye de canlı müzik yayını yapmaktan süreç yapıldı.

Yapılan trafik denetlemelerinde ise, 75 araç denetim eldi. 10 araca cezai süreç uygulandı. 5 araç trafikten men edildi. Uygulamada 134 bin 205 lira trafik cezası araç sahiplerine uygulandı. – BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Haberler.com

https://www.haberler.com/3-sayfa/edremit-te-yapilan-sok-asayis-ve-trafik-uygulamasinda-silah-ve-uyusturucu-ele-gecirildi-16590223-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir