DİSK Genel Lideri İstek Çerkezoğlu, gelirde ve vergide adalet istediklerini belirtti

DİSK Genel Lideri Dilek Çerkezoğlu, gelirde ve vergide adalet istediklerini söyledi. Çerkezoğlu, yüksek enflasyon ve düşen alım gücüne dikkat çekerek, insanca ömür için çaba verdiklerini tabir etti.

DİSK Genel Lideri İstek Çerkezoğlu, gelirde ve vergide adalet istediklerini belirtti
  • 0
  • 3
  • 13 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

DİSK Genel Lideri İstek Çerkezoğlu, gelirde ve vergide adalet istediklerini belirtti.

Çerkezoğlu, Cacabey Meydanı’nda düzenlediği basın açıklamasında, yüksek enflasyonun olduğu, alım gücünün düştüğü süreçte DİSK olarak gelirde, vergide adalet ve insanca ömür için uğraş verdiklerini söyledi.

“DİSK İdare Heyeti, aralık ayı boyunca Türkiye’nin dört bir yanında alanlarda ve meydanlarda olacak. Dün Edirne’den başlattık bu çabayı, bugün Kırşehir‘deyiz. Mersin, Antalya ve Adana’da devam edeceğiz. Geçtiğimiz ay İstanbul’dan Ankara’ya yaptığımız ‘gelirde adalet’, ‘vergide adalet’ yürüyüşünde bu taleplerin, milyonların talepleri olduğunu yaşayarak gördük. Sonuçta Ankara’da kalabalık mitingle bu süreci devam ettirdik.”

Gelirde ve vergide adalet istediklerini aktaran Çerkezoğlu, Cumhuriyet’in ikinci yüzyılına girilen süreçte, üretilen kıymetten alınan hissenin yüzde 26’ya kadar gerilediğini savundu.

Basın açıklamasına, Kırşehir Belediye Lideri Selahattin Ekicioğlu, CHP Kırşehir Vilayet Lideri İsa Şahin ve sendika üyeleri katıldı.

Kaynak: AA / Aktüel

Haberler.com

https://www.haberler.com/guncel/disk-genel-baskani-arzu-cerkezoglu-gelirde-ve-vergide-adalet-istediklerini-belirtti-16621767-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir