Dilan Polat’ın hudut dışı edilen çocuk bakıcısı Şule, ülkesine geri döndü: Millet olarak rahatlayın

Geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan Engin ve Dilan Polat çiftinin çocuk bakıcısı Şule ile Özbekistan asıllı yardımcıları kaçak durumda oldukları için hudut dışı edildi. Ülkesine dönerken bir görüntü çeken Şule, “Millet olarak rahatlayın, alnım ak olarak gidiyorum” dedi.

Dilan Polat’ın hudut dışı edilen çocuk bakıcısı Şule, ülkesine geri döndü: Millet olarak rahatlayın
  • 0
  • 1
  • 10 Aralık 2023
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
    Loading...
  • +
  • -

Kara para aklama ve vergi kaçırma kabahatlerinden tutuklanan Dilan Polat‘ın çocuk bakıcısı Özbekistan asıllı Şule ile meskende yardımcılık yapan akrabası Nargiza K. geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Yapılan denetimlerde Şule’nin ikamet müsaadesinin bittiği, Nargiza K.’nın ise 9 ay evvel turist vizesi ile yurda girdiği ve kaçak durumda olduğu tespit edildi. Süreçlerinin akabinde ikisi de hudut dışı edildi. Ülkesine giderken görüntü çeken Şule, alnının akıyla gittiğini söyledi.

“ÇOK MEMNUNUM ZİRA ALNIM AK”

TikTok hesabından çektiği görüntülerle tanınan Şule, ülkesine giderken de paylaşım yapmadan duramadı. Uçakta çektiği görüntüleri yayınlayarak Türkiye’den gittiğini duyuran Şule, “Millet olarak rahatlayın lakin bir şeyde unutmayın. Çok memnunum zira alnımın akıyla memleketime gidiyorum” sözlerini kullandı. Şule’nin bir fotoğrafında akrabası Nargiza K. da görüldü.

DİLAN POLAT’IN CEKETİYLE AVM’DE GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Şule, geçtiğimiz günlerde Dilan Polat‘ın ceketiyle bir alışveriş merkezinde görüntülenmişti. Bir kullanıcı tarafından gizlice görüntüsü çekilen Şule, imajların akabinde şikayetçi olmuştu.

DİLAN VE ENGİN POLAT ÇİFTİNE OPERASYON

İstanbul merkezli 6 vilayette 1 Kasım’da düzenlenen operasyon ile devamındaki operasyonlarda Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da ortalarında bulunduğu 24 kuşkulu gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha evvel şirketlerinde yapılan aramalarda dijital gereç ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Kabahatleri Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ilişkin şirketlere kelamda ticaret karşılığında uydurma fatura kesilmesi formülüyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

PARALAR ENGİN POLAT’IN FİRMASINDA TOPLANMIŞ

Paranın yeniden aile bireylerine ilişkin şirketler ortasında transfer edildiği, son etapta ise Engin Polat’ın sahibi olduğu Milda Gayrimenkul isimli firmada toplanarak gayrimenkul ve çok sayıda araç alındığının tespitinin akabinde İstanbul Mali Cürümlerle Uğraş Şube Müdürlüğü takımları, şüphelilerin kimliklerini belirlemiş, İstanbul merkezli Ankara, Yalova, Ordu, Kırklareli ve Manisa’da 43 adrese eş vakitli operasyon düzenlemişti.

POLAT ÇİFTİ VE SILA DOĞU’NUN ORTALARINDA OLDUĞU 16 KİŞİ TUTUKLANDI

Soruşturma kapsamında çalışmalarını sürdüren takımlar, Dilan ve Engin Polat’a ilişkin bir medikal şirketin Ankara’da öteki bir firmaya isim hakkını verdiğini, bu firmanın hesabındaki 1 milyon 800 bin liranın da ortakların ferdî hesaplarına aktarılmaya çalışıldığını tespit etmişti. Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu’nun da ortalarında bulunduğu şüphelilerden 16’sı tutuklanmıştı. Hakimlik 27 şirkete kayyum atanmasına hükmetmişti.

POLAT ÇİFTİNE YAKIN FENOMENLERİN MAL VARLIĞINA EL KONULDU

Soruşturma kapsamında Anadolu 2. Sulh Ceza Hakimliği, toplumsal medya fenomenleri Eylül Öztürk Özkan, Feyzanur Başar, İleyda Topal, Prensip Ela Göz, Kadir Yiğit, Mervenur Korkut, Muhammet Oğuz Başar, Murat Yiğit, Nurgül Yiğit, Tolunay Topal, Tuğba Demirhan, Yavuz Selim Korkut, Habip Özsefil, Huri Özsefil ve Özge Duman’ın mal varlığına el konularak yurt dışına çıkış yasağı getirmişti.

Haberler.com

https://www.haberler.com/haberler/dilan-polat-in-sinir-disi-edilen-cocuk-bakicisi-16610564-haberi/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir